Zabystřan dojel se ztrátou, Ledecká závod nedokončila

Zabystřan dojel se ztrátou, Ledecká závod nedokončila

3 min 10 s

Ester Ledecká do pátečního závodu v Cortině d’Ampezzo nenastoupila a čekalo se, že vynechá i sobotní klání. Nakonec se však ke startu rozhodla, závod sjezdu však nedokončila. Jan Zabystřan se v Německu umístil v šesté desítce.


Ledecká celý závod zahájila, na trať totiž vyjela jako první závodnice dne. Hned po dvaceti vteřinách na sjezdovce pro ni však závod ve sjezdu skončil, neboť se kvůli chybě neudržela na trati.

 

Celý závod ovládla Norka Ragnhild Mowinckelová, za ní se umístila překvapivě Američanka Jacqueline Wilesová a domácí Sofia Goggiaová.

 

Další šanci dostane Ledecká hned zítra, kdy se v italském středisku jede Super-G. 

 

V německém Garmisch-Partenkirchenu se jelo Super-G mužů, jediným českým zástupcem byl Jan Zabystřan.

 

Celý závod se nesl spíše v letním duchu. Kromě sjezdovky bylo všude kolem bílo, navíc bylo nad nulou, a tak se trať v průběhu času rychleji opotřebovala.

 

Doplatil na to i Zabystřan, který se ze startu vydal až jako 57. v pořadí. Po celou dobu ztrácel a ani jeden ze čtyř mezičasů nenaznačil zrychlení. Český závodník dokončil závod na 53. místě se ztrátou 2,32 vteřiny.

 

I mužský závod nabídl překvapení, jelikož slavil Francouz Nils Allegre, pro něhož to byly první stupně vítězů ve Světovém poháru, za ním se umístil Ital Guglielmo Bosca a bronz sebral Švýcar Loic Meillard.

 

Zabystřan bude mít příležitost ke zlepšení hned v neděli, kdy se těsně před obědem pojede opět Super-G.

 Pomoc Ukrajině