Významný úspěch pro Ledeckou! Ve Španělsku převzala Trofej Evropské unie

Významný úspěch pro Ledeckou! Ve Španělsku převzala Trofej Evropské unie

2 min 39 s

Ester Ledecká ve čtvrtek obdržela Trofej Evropské unie pro nejlepšího sportovce udělovanou Španělskem. Stala se premiérovou vítězkou, cena se totiž předávala vůbec poprvé.


Španělsko ji zavedlo vzhledem ke svému loňskému předsednictví v Radě Evropské unie, a tak mohla Ledecká přijmout trofej přímo v hlavním městě, přesněji v královském paláci El Pardo z rukou španělské královské rodiny.

Ta pravidelně vyhlašuje nejlepší sportovce Španělska, nicméně nově se přidala právě Trofej Evropské unie. A Ledecká ji získala jako jediná zahraniční laureátka. 

Jednalo se o cenu za rok 2022. Ledecká právě na zimní olympiádě v roce 2022 v Pekingu získala zlatou medaili ve snowboardingu, čímž obhájila triumf z předešlých zimních her v Pchjongčchangu. Navíc hned třikrát vystoupala na stupně vítězů Světového poháru v alpském lyžování.  

Ledecká se tak zařadila do elitní španělské společnosti, cenu od královské rodiny v minulosti získali například tenista Rafael Nadal nebo fotbalista Xavi.

„Je mi obrovskou ctí, že jsem mohla převzít tuhle cenu z rukou krále a královny. Jsem vlastně první, kdo tuto cenu získal. Jsem ráda, že se mi to jako Češce podařilt,“ uvedla česká obojživelnice v nahrávce pro média. 

Foto: ČOVPomoc Ukrajině