Významné jubileum legendy alpského lyžování. Miroslav Jarouš slaví 80. let

Významné jubileum legendy alpského lyžování. Miroslav Jarouš slaví 80. let

4 min 4 s

Živoucí legenda českého alpského lyžování Miroslav Jarouš slaví významné životní jubileum. Bývalý závodník, trenér a vrcholný funkcionář, jenž je ve svém věku nadále velmi aktivním a platným článkem současného úseku alpských disciplín Svazu lyžařů ČR, má v pondělí 3. dubna 80. narozeniny.


Miroslav „Mirda“ Jarouš se narodil v Praze v roce 1943, kouzlo českých hor a lyžování objevil už jako malé dítě. Byl úspěšným závodníkem v mládežnických kategoriích a posléze i mezi dospělými. Jeho domovskou tělovýchovnou jednotou byla Slavia Žižkov, jejíž barvy nejprve coby lyžař hájil v závodech na svazích a posléze jí vedl i jako předseda.

Po ukončení závodní kariéry se věnoval trénování mladých talentů v České národní lize a na dlouhé roky se stal také lyžařským funkcionářem. Postupem let působil v řadě vrcholných pozic ve struktuře Svazu lyžařů ČR. Šest let vedl ve funkci předsedy úsek alpských disciplín, byl členem dozorčí rady Svazu lyžařů ČR a od roku 1995 do roku 2001 byl jeho viceprezidentem.

Podílel se na pořádání závodů, byl členem organizačních výborů Juniorkritérií, mistrovství České republiky, Evropských pohárů mužů i žen a byl také u prvních závodů Světového poháru ve Špindlerově Mlýně.   

Na domácích závodech Mirdu Jarouše potkáte dodnes. I ve svém věku pravidelně napříč českými areály a pohořími objíždí akce pořádané Svazem lyžařů ČR, kde má na starosti především materiálové a reklamní vybavení dějišť závodů. Leckdy je vůbec první osobou, která ještě za tmy přichází pod kopec, a tou poslední, která areál večer opouští. Narazíte na něj při vykonávání agendy všeho druhu, vždy ale s vrtačkou v ruce, doutníkem v ústech a nevyčerpatelnou zásobou lyžařských historek a průpovídek.

Přejeme mnoho zdraví a neustále stejnou porci energie do dalších let!



Pomoc Ukrajině