×
Vynikající páté místo Ondřeje Banka v olympijském obřím slalomu!

Vynikající páté místo Ondřeje Banka v olympijském obřím slalomu!

19.02.2014

Skvělého úspěchu dosáhl na zimní olympiádě v Soči český reprezentant Ondřej Bank, vybojoval parádní 5. místo. "Byl to nádherný závod, nádherný den. Já si to užívám. Říkám to už tři dny v kuse, že nejsem vítězný typ a pořád to platí," bral Ondřej Bank s nadhledem fakt, že mu medaile opět o kousek unikla.

Ondřej Bank nastoupil do dnešního obřího slalomu se startovním číslem 28. Parádní jízdou v prvním kole doslova šokoval celý lyžařský svět, když ho zajel v druhém nejrychlejší čase ze všech! A rázem byl v boji o olympijskou medailï... 

Ve druhém kole, které jel opět jako 29. v pořadí, už mu rozbitá trať sebrala potřebné setiny a desetiny a nakonec skončil pátý. Vyhrál Ted Ligety (USA). "Před tou jízdou jsem měl v hlavě všechno možné, cítil jsem se dobře, byl jsem dobře nastavený. Snažil jsem se různě uvolňovat, bylo to dobré," konstatoval Bank po závodě. "Nevyšel mi úplně ten vršek, tam než jsem se chytl, tak jsem pak už uprostřed vědel, že to není ono, tak jsem se snažil co nejvíc. Je to super výsledek, jsem absolutně šťastný, ale i absolutně nešťastný," smál se Bank.

Páté místo Ondry Banka v olympijském obřím slalomu je parádním výsledkem, opět tak na ZOH předvedl závod, který držel fanoušky v napětí a v naději na medaili. Ondřej získal v závodě skalpy mnoha elitních světových lyžařů. "Tohle je jedna z věcí, kvůli které jsem dva roky trénoval a věřil jsem, že můžu být stejně rychlý jako ti nejrychlejší na světě. A byl jsem skoro stejně rychlý dneska," říkal Ondřej Bank po zisku 5. místa. 

Z dalších našich startoval Kryštof Krýzl s číslem 29, který ale nedokončil první kolo, a Martin Vráblík, který s vysokým číslem 63 zabojoval a v prvním kole atakoval první třicítku, nakonec v prvním dějství dojel na 33. místě. Po druhém kole si o dvě příčky polepšil na konečné 31. místo.

Data a výsledky závodu najdete najdete zde.  

(AH, SH)

 

 

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři