×
Výhra na závodech NJR v Arose přinesla Janu Zabystřanovi zlepšené body v obřím slalomu

Výhra na závodech NJR v Arose přinesla Janu Zabystřanovi zlepšené body v obřím slalomu

23.11.2017

Druhý s třetí bodově nejlepší obří slalomy dosavadní kariéry zajel ve švýcarské Arose mladý reprezentant v alpském lyžování Jan Zabystřan. Jeden den zvítězil v juniorském závodě (NJR) a druhý den v kvalitně závodě mužů (kategorie FIS) obsadil s číslem šestačtyřicet 24. místo.

Po vítězství na NJR Zaby prozradil: „Určitě jsem spokojenej, bylo to super, zhoršovala se viditelnost a dobře jsem se s tím popral. Byl jsem byl nasazený jako pátý a v prvním kole se mi podařilo hned v páté brance trochu přilehnout po vnitřní, ale rychle jsem se z toho dostal, podle mě to ani tolik nevadilo. Jel jsem pak na 101%, věděl jsem, že jinak z toho už nic nebude. V cíli prvního kola jsem byl třetí, což bylo slušné, ale řekl jsem si, že z toho chci dostat víc. A druhé kolo mi docela vyšlo, byla to jízda podle mých představ,“ hodnotil Honza a byl rád za 29,74 FIS bodů.

Na druhý den byla v závodě FIS už podstatně větší konkurence, Honza byl nasazený jako 46. „Napadlo před pár dny dost sněhu, trať nebyla úplně nejtvrdší a tak bylo hodně důležité zajet první kolo i v rozbitější trati do třicítky, abych mohl zaútočit v druhém kole z lepší startovní pozice.“ To se Honzovi povedlo, po prvním kole mu patřilo 24. místo, byl vůbec nejvyšším startovním číslem, které se mezi třicet nejrychlejších dostalo. Čtrnáctým časem 2. kola čtyřiadvacátou pozici udržel a vyjel si 30,94 FIS bodů. Jeho nový bodový průměr bude od příští listiny bodů činit 30,31 FIS bodů, což ho posune o osmadvacet míst ve světovém žebříčku.

V závodech FIS startoval také člen reprezentačního výběru mužů a obřákový specialista Adam Kotzmann. Škoda, že se mu první den jen o několik desetin unikla třicítka, ve druhém kole zaútočil z 37. místa, zajel v něm 26. čas a propracoval se na konečné 27. místo.

Výsledky z NJR najdete zde, výsledky z FIS závodu zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři