Výborné body Gabriely Capové v obřích slalomech na FEC v Rusku

3 min 24 s

České reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová letos zažívá vskutku vydařenou sezónu. Obří slalomy závodů seriálu FEC (Far East Cup) zvládla výborně, když dobyla dvakrát stupně vítězů. V prvním závodě obsadila třetí místo a ve druhém skončila druhá. Oba závody v životních obřákových bodech 14,82 a 11,93. Gratulujeme.

Bodový průměr 13,23 FIS bodů jí v obřím slalomu zařadí do první světové stovky a zároveň jí – podle současného stavu sjetých bodů jednotlivými českými reprezentantkami – dostane na pozici české obřákové jedničky. Už několikrát jsme v letošní sezóně hovořili o progresu české reprezentantky v této sezóně a sportovní kariéře celkově. V obřím slalomu jí patřilo na začátku sezóny 2016/2017 osmisté místo světa, nyní se postupným zlepšováním propracovala do prví světové stovky. „13,23 FIS bodů v obřím slalomu? S tím už jsme hodně spokojeni,“ hlásí šéf jejího týmu a otec v jedné osobě Ivan Cap. „Teď aby to ještě vyšlo ve slalomu,“ přál si Ivan s tím, že silnější disciplína Gábinu, ale i Martinu Dubovskou na FEC na Jižním Sachalinu teprve čeká.

Martina Dubovská skončila v prvním obřím slalomu na 5. místě za 21,08 FIS bodů, což jsou pro ni při letošním teprve pátém startu v obřím slalomu, nejlepší body sezóny v této disciplíně. Do druhého obřího slalomu nenastoupila, neboť si před závodem zranila palec a chtěla ho pošetřit až na důležitější slalomy.

Výsledky obřích slalomů na FEC najdete z prvního dne zde, z druhého dne zde.