Výborná Dubovská ve slalomu SP v Zagrebu i s bolavými zády sedmnáctá!

Výborná Dubovská ve slalomu SP v Zagrebu i s bolavými zády sedmnáctá!

6 min 43 s

Čtvrtý slalom sezóny proměňuje česká slalomářka Martina Dubovská ve čtvrté body sezóny a také čtvrté slalomové body v řadě, čímž opět posouvá svá maxima výš. Tentokrát dokonce s bolavými zády, která si den před závodem při tréninku sekla a dost ji potrápila. K 17. místu se propracovala 6. nejrychlejší jízdou ve druhém kole. Gratulujeme. Zazie Huml do 2. kola nepostoupila. Vítězství, už třetí v letošních slalomové sezóně, dobyla Petra Vlhová (SVK) před Kathy Liensbergerovou (AUT) a Michel Gisinovou (SUI).


Martina Dubovská dnešním závodem zvýšila počet SL svěťákových bodů ze stávajících 57 na 71 a v hodnocení letošního slalomu SP je na 13. místě a ve WCSL (systém nasazování pro startovní číslo v SP) jí patří 18. místo. Při ukončení kariéry Niny Haver Loesethové (NOR) a neúčasti Anny Swen Larssonové (SWE) si Maťa v příštím slalomu SP zase o trochu své startovní číslo vylepší. 

Závod v Zagrebu provázel v 1. kole hustý déšť a v obou kolech výkony závodnic komplikovaly velmi špatné podmínky sněhové podložky, které bohužel nebyly hodny závodu SP.

Rozhovor s Martinou Dubovskou

Jaké jsou tvé první pocity po závodě?

„Na to, že jsem včera s úplným brekem odešla z tréninku s tím, že se nemohu ohnout, to dnes dopadlo skvěle. V prvním kole byla škoda chyby, kterou jsem udělala na té úplné rovině, a po ní už jsem neměla takový ‚švung‘. Druhé kolo se mi zdálo, že jsem jela nahoře dobře, ale v závěru jsem trochu ztratila (pozn. My doplňujeme, že to byl pouze pocit ze zjevně rozbité trati, neboť Maťa v posledním úseku 2. kola zajela ze všech nejrychlejší čas.). Myslím ale, že jsem do toho dala všechno a na to, že jsem se nemohla hýbat, to je super. Jsem vděčná, že jsem vůbec mohla závodit.“ 

Co všechno proto bylo potřeba takto narychlo udělat?

„Včera jsme na těch zádech celý večer makali s fyzioterapeutkou a dnes ráno znova a mezi koly zase. Jinak přesně toto se mi stalo tak deset let nazpět na Evropském poháru, když jsem získala svůj první EP bod kariéry, a jsem ráda, že jsem to ani tehdy ani dnes nevzdala. Výhoda je, že v tom závodě pracuje adrenalin. Horší je, co bude zítra ráno, jak (jestli) se postavím z postele, ještě že tady mají vysoké postele v tomto hotelu…

Jak hodnotíš podmínky trati?

„Trať? To byl boj, hlavně v prvním kole. Ale ve druhém kole se to otočilo a šestý čas ve druhém kole je super, i když určitě se dalo jet i rychleji, ale jsem šťastná. A když porovnám včera a dnes, tak je to super. Taky vím, že je na čem stavět a co se dá zlepšit. Teď je ale potřeba se dát se zády do kupy a 12. ledna nás čeká Flachau.

*

Zazie Huml nepostoupila do druhého kola.

Gabriela Capová musí ještě stále setrvat v karanténě, neboť po setkání s nakaženým z předvánočního období, kdy celá rodina Capových musela do karantény, byl při kontrolním testu na konci kalendářního roku pozitivní jeden z blízkých členů její rodiny. Doufejme, že na Flachau už bude Gábina zpátky.

Výsledky slalomu žen SP v Zagrebu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence