×
Vítězství a stříbrná pozice pro Forejtka a Zabystřana ve slalomu NJR v italské Soldě

Vítězství a stříbrná pozice pro Forejtka a Zabystřana ve slalomu NJR v italské Soldě

15.11.2017

Je to skvělý vstup do zimní sezóny pro naše nejlepší juniory! Slalom kategorie NJR v Soldě vyhrál Filip Forejtek, druhé místo obsadil Jan Zabystřan a čtvrtým místem je výborně doplnil Patrik Benc. Gratulujeme.

Filip Forejtek a Solda znamená vítězné spojení. Pro vítězství v některém ze závodů z úvodu sezony nebo naopak z konce sezóny si zde dojel už potřetí a pokaždé to v daný okamžik znamenalo nejlepší bodový zisk dosavadní kariéry. Ne jinak tomu bylo letos. Pouze se tím rozdílem, že v předchozích případech se jednalo o vítězství v obřích slalomech, zatímco letos se to je slalomové vítězství. Bodová hodnota vítězného závodu je 29,89 FIS bodů, čímž vylepšil své maximum o tři body. K závodu řekl: „Celkem se mi ten slalom povedl, zajel jsem si nejlepší slalomové body, tak dobrý.“ Jedná se o jeho první vítězství pod vedením nového trenéra Daniela Gašpara z Chorvatska a jak informoval už před měsícem, právě ve slalomu udělal v letošní přípravě největší pokrok.

V závodě po prvním kole vedl další člen národního áčka mužů Jan Zabystřan. Nakonec byl ale ve druhém kole i celkově předstižen právě reprezentačním kolegou Filipem Forejtkem, kterému patřilo v prvním dějství druhé místo. Zaby se vyjádřil takto: „Škoda dvou malých chyb ve druhém kole. Ale s umístěním jsem spokojený.“

Výsledky závodu najdete zde.

(EK)

Photos: F.Marek, D.Gašpar

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři