×
Vítězi Českého poháru 2017 jsou Kateřina Kotrlová a Ondřej Berndt

Vítězi Českého poháru 2017 jsou Kateřina Kotrlová a Ondřej Berndt

07.04.2017

Mistrovstvím České republiky ve Špindlerově Mlýně minulý víkend vyvrcholil Český pohár. Nejlepší jednotlivci v třech kategoriích byli tradičními poháry – koulemi podobnými křišťálovým glóbům za Světový pohár – oceněni na slavnostním vyhlášení v neděli večer 2. dubna přímo ve Špindlerově Mlýně.

Letošní ročník měl sedm zastávek čítajících dvacet závodů pro muže i ženy. Poprvé se závodilo také ve sjezdu, za jehož úspěšné uspořádaní patří pořadatelům ze Ski teamu Svatý Petr velký dík. A také za účast bodově silných sjezdařů Honzy Hudce a Jeffreyho Frische, kteří přispěli k vysoké úrovni závodů a dali tak mladým českým závodníkům příležitost vyjet si výborné body ve sjezdu. Skvěle toho využil Filip Forejtek (průměr 19,69 FIS bodů), ale i další.

Český pohár letos zavítal do pěti lyžařských středisek. Na úvod dvakrát do Karlova, pak následovala náročná série dvanácti závodů bez jediného dne pauzy: Albrechtice – Špindlerův Mlýn – Pec pod Sněžkou. V závěru sezóny se uskutečnily závody v Koutech nad Desnou, na které navázalo MČR ve Špindlerově Mlýně. Z něho pak vzešli koneční vítězové.

Kateřina Kotrlová se do posledního závodu přetahovala o vítězství s Klárou Pospíšilovou. Nakonec je dělilo jen čtrnáct bodů. A právě povedený obří slalom na MČR jí pomohl ke konečnému prvenství.

„Lepší konec sezóny jsem si přát nemohla. Jsem šťastná. Kdyby mi někdo řekl na začátku sezóny, po tříleté pauze, že vyhraju Český pohár a budu třetí na mistrovství České republiky, dokonce v obřáku, nejspíš bych se začala smát, že si ze mě dělá srandu. A ono to tak je. Ještě moc nechápu. Byla to skvělá sezóna, motivující na sezónu další. Velké Díky patří moji skvělé rodině a týmu a lidem okolo mě,“ sdílela radost Kateřina na svém FB profilu.

V mužích vítězství z loňského ročníku obhájil Ondřej Berndt, Český pohár vyhrál už potřetí v kariéře. „Nebyla to určitě moje priorita této sezóny, ale říkal jsem si, že když už se mi podařilo vyhrát tři závody doma v Albrechticích a v jednom být druhý a na ně pak navázal sjezdy ve Špindlu, že je to najednou dobře rozjeté. Do Koutů jsem pak už jel vyloženě pro zisk bodů do Českého poháru, s cílem ho vyhrát. Jsem rád, že jsem trofej obhájil a ty peníze se samozřejmě budou hodit,“ byl spokojený Ondra.

Pořadí Českého poháru 2017:

Ženy

1. Kateřina Kotrlová, ST Vsetín (1020b.)

2. Klára Pospíšilová, ČKL Harrachov (1006b.)

3. Nikola Bubáková, Spartak Vrchlabí(756b.)

Muži

1. Ondřej Berndt, Bižuterie Jablonec(1020b.)

2. Jan Skořepa, LK VS Praha (781b.)

3. Filip Forejtek, SA Špindl (682b.)

Juniorky (U21)

1. Klára Pospíšilová, ČKL Harrachov (1006b.)

2. Nikola Bubáková, Spartak Vrchlabí(756b.)

3. Iva Křížová, Ski Zlín Charvátová (631b.)

Junioři (U21)

1. Jan Skořepa, LK VS Praha (781b.)

2. Filip Forejtek, SA Špindl (682b.)

3. Tomáš Klinský, Sokol Deštné (581b.)

Mladší juniorky (U18)

1. Klára Pospíšilová, ČKL Harrachov (1006b.)

2. Nikola Bubáková, Spartak Vrchlabí(756b.)

3. Iva Křížová, Ski Zlín Charvátová (631b.)

Mladší junioři (U18)

1. Jan Ouvín, Bižuterie Jablonec (342b.)

2. Ondřej Surkoš, SKP Kometa Brno (311b.)

3. Eduard Fiala, LO TJ VS Praha (208b.)

Oddíly

1.SA Špindl (2138b.)

2.Ski Bílá (1863b.)

3.Spartak Vrchlabí (1799b.)

Oddíly a vítězové soutěží krajských družstev budou oceněni na Valné hromadě Úseku alpských disciplín.

Všem vítězům a medailistům gratulujeme.

(EK)

Photo: Ota Mrákota

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři