Vítězem paralelu v Lechu je Hirschbühl, Paulus z třiačtyřicáté pozice nepostoupil

Vítězem paralelu v Lechu je Hirschbühl, Paulus z třiačtyřicáté pozice nepostoupil

5 min 58 s

Pro Daniela Pauluse to byla zajímavá zkušenost na úvod sezóny, kterou se rozhodl věnovat skicrossu spolu s alpským lyžováním, nicméně celou přípravu na sněhu absolvoval se skicrossovým týmem. Kvalifikaci, na rozdíl od všech ostatních, musel jet sám a po dvou kvalifikačních jízdách mu patřila 43. pozice, z které nepostoupil, ve druhé jízdě se ale neztratil, když zaostal 0,68 s.


Na start paralelu se přihlásilo 57 mužů, tedy lichý počet, a Daniel Paulus byl nasazen jako poslední 57., proto musel jet své kvalifikační jízdy jako jediný ze všech sám, bez soupeře ve vedlejší trati, což byl hendikep. Během celého závodního víkendu v Lechu jsme totiž mohli pozorovat, že jednotlivé rozjížďky v kvalifikaci, byly buď kompletně rychlejší nebo kompletně pomalejší, zkrátka soupeři se v jednotlivých rozjížďkách vzájemně ovlivňovali. Danův celkově 39. čas v červené trati a 20. ve svém kole byl pozitivním momentem jeho vystoupení.

 

V rozhovoru před odjezdem na závody Dan na otázku ‚s čím do závodu jde, zvlášť když letošní přípravu podřídil výrazným způsobem skicrossu’ odpověděl, že hlavně chce, aby to byl pro něj důstojný závod. To se mu podařilo splnit a dobrý pocit ze závodu, minimálně z jeho druhého kola, si odnesl také.

 

„Když jsem zjistil ze pojedu sám bez soupeře, nebyl jsem moc rád. Ostatní paralel trénovali více než já i kvůli mému zaměření na skicross, a tak jsem doufal, že se budu moct případně chytit tempa druhého závodníka, pokud mně samotnému by to nějak drhlo. Před závodem nebylo ani rozježdění v bránách a získat odhad na to, co si člověk může dovolit v obřáku se vzdálenostmi bran jen na 20 metrů, není na první dobrou úplně jednoduché... Taky podle toho asi vypadalo i mé první kolo. Nemyslím si, že jsem ho jel špatně, ale chyběl tam ten "push". Druhé kolo už bylo o dost lepší, řekl bych, že jsem se přiblížil svému aktuálnímu limitu. Myslím, že jsem nabral poloviční ztrátu oproti kolu prvnímu, dát dvě takové jízdy, byla by to paráda,“ řekl Dan po závodě s tím, že z druhé jízdy, kdy se mu podařilo v roli outsidera porazit několik skvělých obřákových jmen, má radost. 

 

Vítězem prvního a jediného paralelu letošní sezóny se stal domácí Christian Hirschbühl před týmovým kolegou Dominikem Raschnerem a Norem Atlem Lie McGrathem. Pro norské barvy to byl celkově velmi úspěšný víkend, protože v ženách byly v sobotu na stupních vítězů hned dvě Norky. Na druhém místě Thea Luis Stjernesundová a třetí Kristin Lysdahlová. O překvapení závodu se postarala Slovinka Andreja Slokarová, proto kterou, stejně jako pro Hirschbühla, to bylo premiérové vítězství v SP. České ženy na paralelu v rakouském Lechu tento rok nestartovaly. 

 

(EK)

Photo: archiv D. Paulus