×
Veronika Čamková třetí v super-G NJR v Kaltenbachu

Veronika Čamková třetí v super-G NJR v Kaltenbachu

20.12.2015

Juniorská reprezentantka Veronika Čamková v letošní sezóně už podruhé vystoupala na stupně vítězů. Po druhém místě v obřím slalomu NJR v italském Pfelders ze začátku prosince dnes zajela třetí místo v super-G v rakouském Katlenbachu (německé NJR).

Bodová hodnota výsledku je 58,74 FIS bodů, což je zlepšení o téměř dvacet bodů v podání Veroniky. „Bedny jsou vždy dobré a fakt, že si Veronika zlepšila body je pozitivní,“ říká její trenér Jaroslav Rakušan.

Další juniorskou reprezentantkou, která v letošní sezóně už stihla zajet pódiová umístění v závodech NJR a ENL je Petra Kotrlová. Naposledy skončila třetí ve slalomu NRJ v rakouském Kühtai a stejné umístění získala ještě ve švédském Funäsdalenu v obřím slalomu kategorie ENL.

Slušné bodové výsledky má na svém kontě - vzhledem ke skutečnosti že se jedná o závodnici, která je prvním rokem juniorka, Nikola Bubáková. V Norsku skončila ve slalomu 23. se startovním číslem 72 za 58,60 FIS bodů, což je na poprvé solidní výsledek. V obřím slalomu její průměr zatím činí 74 FIS bodů.

Na závodech UNI-FIS si poměrně obstojně vedly Tereza Kmochová a Karolína Kloučková. V dnešním obřím slalomu ve Sv. Mořici jim patřilo 6. a 7. místo. Na 11. místě je doplnila členka B týmu žen Veronika Rudolfová.

Dobré lyžování tento týden předvedl člen reprezentačního áčka Ondřej Berndt, když na závodech FIS v italském Pampeagu skončil ve slalomech osmý a třináctý s hodnotami 25,26 a 26,19 FIS bodů.

(EK)

 

Photo: Archiv V.Čamková

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři