Ve 4:30 ráno začínal tréninkový den juniorských reprezentantů na Kaunertalu

Ve 4:30 ráno začínal tréninkový den juniorských reprezentantů na Kaunertalu

6 min 44 s

V tento brzký ranní čas začínal tréninkový den na soustředění RD juniorů a některých členů RD-A mužů, které se uskutečnilo 21.- 27. května na rakouském ledovci Kaunertal. První byl na svahu předsunutý trenérský tým, ve stejný čas nasedali dole v údolí do aut reprezentanti, aby urazili klikatou cestu do 2700 m. n. m. k ledovci. Vše za jasným cílem využít téměř dokonalých lyžařských podmínek, které Kaunertal v květnu poskytuje. První soustředění nové, olympijské, sezóny se povedlo.


Soustředění bylo primárně vypsáno pro juniory a zúčastnila se ho téměř kompletní sestava ve složení: Adam Klíma, Matěj Bláha, Jirka Milata, Jan Koula, Ondra Surkoš, Jan Ouvín, Tomáš Klinský, Filip Forejtek a částečně i Patrik Benc. Poslední tři jmenovaní také jako čerství úspěšní maturanti, k čemuž jim gratulujeme.

Na soustředění chyběl pouze Adam Provazník, který je na nějaký čas zase zpět doma, tedy v Austrálii a také Honza Zabystřan, který musel dohánět školu. Honzu Zabystřana, ale můžete potkat na Kaunertalu v tomto týdnu společně s některými dalšími reprezentanty, kteří si pobyt prodloužili.

Juniorskou sestavu doplnila členka RD výběru Pavla Klicnarová a  také dva členové A družstva mužů, a to Ondra Berndt, který s juniory trénuje celkem často, a Jan Hudec. „Honza momentálně trénuje s polským "speed tymem" pod vedením Marka Klusaka a byl velkým oživením našeho soustředění,“ říká juniorský šéftrenér Jan Fiedler a podotkl: „Ačkoliv je lyžařskou "star" ověnčenou medailemi z MS i OH, dělil se ochotně o svoje zkušenosti z tréninku rychlostních disciplín a testování lyží i s těmi nejmladšími juniory. Bohužel poslední den soustředění při rozježdění vylétl ze sjezdovky a lehce se zranil, odneslo to už tolikrát operované koleno a také rameno. Dle posledních zpráv by to ale nemělo být nic vážného a Honza, který na soustředí získal přezdívku "Panda", by se měl brzy vrátit k tréninku.

A co všechno naši reprezentanti zvládli? „Soustředění bylo primárně zaměřeno na volnou jízdu, zdokonalování techniky a trénink rychlostních disciplín s testováním lyží na rychlostní disciplíny. Velmi brzký začátek tréninku umožňoval svazový skútr, který na Kaunertal dopravil v minulém týdnu Tomáš Bank s týmem Ester Ledecké.

Skútr bylo možno využívat vždy do 7:00, než se rozjely vleky. Hodnotím soustředění jako fantastické a chci poděkovat všem osobním trenérům, kteří se na něm podíleli. Vyšlo počasí a vše fungovalo naprosto perfektně, má to něco do sebe být na ledovci skoro sám a odjezdit určitou část tréninkových jízd dříve než ostatní týmy vůbec přijedou na parkoviště. Stejný model jako my zvolili už jen Němci - ráno jsme potkávali Neureuthra a Dopfra a také slovinský tým v loňské sezoně tolik úspěšné Ilky Štuhecové. Poděkování patří také fyzioterapeutce Nikole Klinské, která vedla odpolední kondiční tréninky a napravovala drobné bolístky reprezentantů,“ shrnul Honza Fieder.

Na Kaunertalu trénovala také další česká reprezentantka Klára Křížová se svou mladší sestrou Ivou nebo nejlepší neslyšící lyžařka Tereza Kmochová či vítězka Českého poháru dospělých Kateřina Kotrlová s mladší sestrou Petrou.

 

(EK ve spolupráci s Janem Fiedlerem)

Photos: členové RD   Pomoc Ukrajině