×
V Söldenu vyhrál Alexis Pinturault, Ondřej Berndt byl po prvním kole zklamaný

V Söldenu vyhrál Alexis Pinturault, Ondřej Berndt byl po prvním kole zklamaný

27.10.2019

V úvodním obřím slalomu sezóny v Söldenu se český reprezentant Ondřej Berndt nepředstavil tak, jak by si představoval. Jízda se mu nepovedla a 64. místo s odstupem 5,97 s bylo daleko za jeho očekáváním, nejvíce byl ale zklamaný ze samotné jízdy. Závod vyhrál Francouz Alexis Pinturault před krajanem Mathieu Faivrem, třetí byl Slovinec Žan Kranjec.

Slunce, teplo a ideální podmínky - přesně to, co si Ondřej Berndt před závodem přál. Jízda se mu ale nepovedla. „Nechci se vůbec na nic vymlouvat, ale hned ve třetí bráně se mi řízla vnější lyže a místo aby zatočila, jela rovně. To se opakovalo i v jiných branách. Prostě jsem to pokazil. Jelo se mi od shora až dolů hrozně špatně,“ pokrčil rameny v cíli a pokračoval: „Určitě jsem si to takhle nepředstavoval, navíc po dobrých výkonech v tréninku. Šel jsem do toho naplno, ale mělo to být lepší. Nejen nahoře jsem měl problémy, ale i na hraně v průjezdné brance mě to vyhodilo úplně někam mimo a na prudkém jsem byl pozdě. Prostě strašné, asi bych se měl věnovat hlavně slalomu,“ přemítal smutně v cíli. 

Což my si zase úplně nemyslíme, protože první prohraná bitva neznamená prohranou válku. A pokud se nepodaří na závod optimálně nastavit materiál (což se mimochodem stává i lepším závodníkům - vzpomeňme včera v prvním kole žen Francouzku Coralii Frasse Sombetovou, která měla ve své jízdě se startovním číslem 10 na první pohled stejný problém a vůbec nepostoupila do druhého kola…), nelze očekávat se startovním číslem 69 zázraky, a to ani za skutečnosti, že trať je ve vynikajícím stavu, jako tady v Söldenu. Na druhou stranu je zajímavé, že na takto dobře připravené trati (nebyl úplný led, ale velmi tvrdá kompaktní pista, která se postupně vyškrabávala, ale dělaly se v ní také rýhy) postoupili do druhého kola jen 4 závodníci mimo startovní čísla z třicítky. Na postup do 2. kola bylo potřeba mít odstup jen 2,22 s.

„Ondra prostě dnes nejel dobře, k tomu se nedá moc říct. Určitě je škoda, že jsme s novým vázáním měli šanci jezdit jen dva dny, ale rozhodli jsme se pro něj, protože se to jevilo dobře. Zpětně bych řekl, že kdybychom na tom jezdili třeba už poslední měsíc, dopadlo by to dnes jinak. V tom závodním tlaku se projevilo, jak je jiné,“ říká Ondrův trenér Michal Kunst a doplňuje: „Je potřeba dnešní závod hodit za hlavu a makat dál. Přesouváme se teď na Pitztal k dalšímu tréninku. Jdeme na slalom.“

Další závody SP se konají v Levi za čtyři týdny. Ženy budeme moci postavit tři - kromě loni v SP bodujících Gabriely Capové a Martiny Dubovské pojede předběžně Tereza Nová. V mužích máme opět pouze jedno místo, je otázkou, zda ho obsadí ze zranění zotavující se Jan Zabystřan, který je žebříčkovou českou jedničkou nebo ještě nebude ready a nastoupí Ondřej Berndt.

Kompletní výsledky obřího slalomu mužů v Söldenu najdete zde.

(EK)

Phoho: CzechSki/ZoomAgence

Photo: CzechSki/ZoomAgence

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři