V Söldenu vítězí Tessa Worley, Gabriela Capová neboduje

4 min 38 s

V úvodním SP sezóny 2018/19 zvítězila Francouzka Tessa Worley před Italkou Federicou Brignone a Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Česká reprezentantka Gabriela Capová při svém premiérovém startu na této sjezdovce a teprve druhém v obřím slalomu SP kariéry body nezískala.

Mlha a husté sněžení provázelo první obří slalom Světového poháru na rakouském ledovci Sölden. Gabriela Capová startovala s číslem šestapadesát a k postupu do druhého kola jí v cíli chybělo přes tři vteřiny. Devětapadesáté místo nebylo úplně tím, co si představovala.

„Svým způsobem hrozný. Byla jsem připravena, že pojedu naplno, čekala jsem, že nebude vidět pod nohy, ale že pista bude dobrá. Pod nohy vidět nebylo a pista dobrá nebyla. Nebyla úplně brutálně rozbitá, ale byly tam seky v ledu a ty nebyly vidět, což pro mě nebo spíš pro mou hlavu znamenalo brzdu. Sice jsem se v těchto podmínkách zlepšila, tu hranici zase o něco posunula, v tom jsem udělala pokrok, ale tohle byla pro mě ta nejhorší varianta, jaká mohla nastat. Rozbitý ledovec, na kterém nevidím pod nohy. Holky za mnou to ale zvládly, některé postoupily i do druhého kola, takže se to určitě jet dalo,“ říká Gábina.

„Ten kopec se mi líbí, je dobrý. Tak jsem to alespoň dole, kde už to nebylo tak rozbité, zkusila pořádně rozjet, ať z toho mám dobrý pocit, a to se myslím povedlo,“ uvedla česká závodnice. Jak se později ukázalo, Gábina byla na posledním úseku desátá nejrychlejší. „Alespoň tohle se povedlo, na horním úseku jsem na sebe totiž byla naštvaná,“ dodala Capová, kterou nyní čeká pár dní doma a následný odlet do Levi na první slalom SP.

Ondřej Berndt dorazil do Söldenu až den před závodem. Na lyže by se stejně v den ženského závodu nedostal, protože to měl zakázané od fyzioterapeutky. „Po pátečním tréninku na Hintertuxu mi fyzioterapeutka řekla, že dnes nemám na sníh jít. V koleni mám totiž něco natažené, ale nedělní závod to neohrozí,“ řekl Ondra.

V neděli pojede se startovním číslem 74 a vše opět můžete sledovat v přímém přenosu na Eurosportu. Startovní časy jsou v 10.00 a ve 13.00 hod.

Kompletní výsledky z obřího slalomu žen v Söldenu najdete zde.