V Söldenu odstartuje Světový pohár alpských lyžařů. Adrianu Jelínkovou čeká premiérový start v českých barvách

V Söldenu odstartuje Světový pohár alpských lyžařů. Adrianu Jelínkovou čeká premiérový start v českých barvách

4 min 54 s

Fanoušci alpského lyžování se konečně dočkali. Nejprestižnější seriál alpských lyžařů, Světový pohár, se vrací už tento víkend závody v obřím slalomu. V Söldenu na startu nebude chybět Adriana Jelínková, kterou čeká premiérový start v české národní kombinéze. „Jsem strašně spokojená, atmosféra v týmu je neuvěřitelná. Na start sezóny se moc těším,“ říká sedmadvacetiletá rodačka z Brna.


Tradiční otvírák sezóny Světového poháru startuje už tento víkend v rakouském Söldenu. V sobotu pojedou svůj závod v obřím slalomu ženy, o den později se na start postaví muži. Česká republika bude mít v Rakousku jedinou zástupkyni, a to Adrianu Jelínkovou, která během léta přestoupila do týmu České republiky z nizozemské reprezentace. Rodačka z Brna je z přestupu a českého týmu nadšená. „Je to velká změna, samé nové věci. Úplně něco jiného, než to, na co jsem byla zvyklá. Lidé fungují úplně jinak než v Holandsku, v lepším slova smyslu. Jsem strašně spokojená, atmosféra v týmu je úplně odlišná. To, co všechno dostávám, jako třeba pozornost médií, je úplně super,“ říká Jelínková, kterou trenérsky vede bývalá reprezentantka Eva Kurfürstová.

A jak je nováček v českých barvách připraven na novou sezónu? „Zvládli jsme toho hodně. Byli jsme na ledovci v Kaunertalu, Hintertuxu, Stelviu ale třeba i v hale v Německu. Letos bylo málo sněhu, ale všechno jsme udělali nejlépe, jak to vůbec šlo.“ V Söldenu se sedmadvacetiletá specialistka na obří slalom představí po dvou letech. „Vzpomínky na Sölden nemám úplně nejlepší. Minulý rok jsem kvůli zranění nestartovala, rok předtím jsem byla 31. Je to tak 50 na 50. Uvidíme, jak tomu bude letos.“

Do nedělního závodu mužů nezasáhne žádný z českých mužů. Kryštof Krýzl má v plánu vstoupit do kolotoče SP závody ve francouzském Val d’Isere na začátku prosince. Jan Zabystřan se poprvé v nadcházejícím Světovém poháru představí v polovině listopadu v rakouském Lechu a Zuersu, kde se pojede paralelní slalom. 

První kolo ženského závodu v Söldenu startuje v sobotu v 10:00, druhé je poté naplánováno na 13:05. Nedělní mužský program začíná rovněž v 10:00, druhé kolo následuje od 13:00.  Živě můžete oba závodní dny sledovat na stanici Eurosport 1. 

 Pomoc Ukrajině