V Peci pod Sněžkou o víkendu vyvrcholil seriál HEAD Vitalini Cup pro nejmenší lyžaře

V Peci pod Sněžkou o víkendu vyvrcholil seriál HEAD Vitalini Cup pro nejmenší lyžaře

7 min 37 s

Alpští lyžaři elitní kategorie zakončili o víkendu svou sezónu na finále SP v Andoře, ti nejmladší zase doma v Peci pod Sněžkou. Právě na tamní sjezdovce Javor se konala poslední zastávka HEAD Vitalini Cupu pro závodníky z přípravky a kategorie předžactva.


Čtvrtá a finálová zastávka HEAD Vitalini Cupu čekala o víkendu v Peci pod Sněžkou na nejmenší lyžařské naděje. Děti ročníků 2011 - 2017 se naposledy v rámci tohoto seriálu sešly na sjezdovce Javor, kde je čekaly dva rozdílné závody. Celkem se na start postavilo 211 závodníků a závodnic z oddílů z celé České republiky.

V sobotu byla pro mladé sjezdaře připravena trať obřího slalomu, po deváté hodině ranní se do 23 branek pustili nejprve závodníci přípravky. Mezi dívkami se závod nejlépe povedl Tereze Pilnáčkové z Lyžařského klubu Jirkov, která porazila Sofii Ungrovou ze Sokolu Špičák o pouhé tři setiny. V chlapeckém poli kraloval zástupce SK Špindl Denis Hayek, jenž předčil druhého v pořadí Tadeáše Tyleho z konkurenčního SA Špindl o 13 setin sekundy.

Jejich starší kolegové závodili na stejné trati hned po nich, v kategorii předžákyň byla nejrychlejší Anna Lukavská z klubu SA Špičák, která opět těsně o pouhých 14 setin předjela Nelu Tröster z Racing Teamu Záhrobský. Jako poslední startovali stejně staří chlapci, jejichž klání ovládl harrachovský Jakub Miřatský. Ten druhému Benjaminu Lebovi nadělil půl sekundy.

V neděli pak přišla na řadu zkouška šikovnosti, zdatnosti a obratnosti. Závodníci se totiž museli proplést parkurovou tratí, která skýtala kromě bran s různými poloměry oblouků také přeskok či podjezd. Zajímavě poskládanou tratí v kategorii přípravky projeli nejlépe Valentýna Dlouhá a Denis Hayek, jenž potvrdil sobotní vítězství. Na lehce zmrzlém sněhu pak do stejného parkuru vjeli i předžáci, z nichž byli nejúspěšnější Agáta Kunrtová a Benjamnin Leba.

Sobotní obří slalom v Peci pod Sněžkou také určil celkové pořadí celého HEAD Vitalini Cupu 2023. V něm o jediný bod uhájila v kategorii přípravky první místo Klára Vrbová z Racing Teamu Záhrobský, mezi chlapci s velkým náskokem vyhrál Matyáš Mareš ze Sokolu Špičák, který v Peci nestartoval, ale zvítězil na Stohu i v Herlíkovicích. Barvy Racing teamu Záhrobský reprezentuje i vítězka kategorie předžákyň Nela Tröster, z předžáků byl celkově nejúspěšnější písecký Ondřej Sajfríd.

Celý seriál za podpory sponzorů HEAD a Vitalini proběhl za hojné účasti oddílů z různých koutů země, v nichž se ti nejmenší lyžaři měli možnost utkat na republikové úrovni se svými vrstevníky. Klání hostily postupně během února a března Špindlerův Mlýn na sjezdovkách Stoh a Medvědín, Herlíkovice a Pec Pod Sněžkou. Závody vyzkoušely lyžařské schopnosti a psychickou odolnost mladých sportovců, ale přinesly jim také spoustu skvělých zážitků a radosti, které snad povedou k budování jejich další lyžařské kariéry.

Celkové pořadí HEAD Vitalini Cupu 2023

Přípravka, dívky:

1. Klára Vrbová (Racing team Záhrobský) 256 b

2. Tereza Pilnáčková (LK Slovan Jirkov) 255 b

3. Tereza Kotrncová (TJ Slavoj Teplice nad Metují) 229 b

Přípravka, chlapci:

1. Matyáš Mareš (Sokol Špičák) 290 b

2. Dominik Sajfríd (SK Písek) 235 b

3. Jan Tatíček (SK Lajdáček) 194 b

Předžákyně:

1. Nela Tröster (Racing team Záhrobský) 290 b

2. Beata Kašprišin (Racing team Záhrobský) 275 b

3. Charlotte Šeborová (Racing team Záhrobský) 204 b

Předžáci:

1. Ondřej Sajfríd (SK Písek) 263 b

2. Petr Sychrovský (TJ SOKOL Deštné v Orlických Horách) 226 b

3. Jakub Jonáš (Sokol Nusle - LO) 197 b

 

Kompletní výsledky závodu v Peci pod Sněžkou najdete zde.

Celkové pořadí HEAD Vitalini Cupu najdete zde.

Foto: Josef Štěpán, celá fotogalerie k shlédnutí zde.Pomoc Ukrajině