V neděli startuje Olympiáda dětí a mládeže. Alpské disciplíny bude hostit Špindlerův Mlýn

V neděli startuje Olympiáda dětí a mládeže. Alpské disciplíny bude hostit Špindlerův Mlýn

2 min 57 s

Zimní olympiáda dětí a mládeže se uskuteční ve dnech 22. – 25. 1. 2022 v Královehradeckém kraji ve středisku Špidlerův Mlýn. Závodit se bude ve slalomu, obřím slalomu a paralelním obřím slalomu družstev.


Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

 

V minulosti unikátní atmosféru zažila řada dnes úspěšných sportovců, jako jsou například Ester Ledecká či Josef Dostál. Hlavní poselství projektu je přinést životní zážitek mladým sportovcům, jejich vrstevníkům, rodičům i veřejnosti, aby se pohyb stal a zůstal součástí jejich života.

 

Slavnostní zahájení jubilejní dvacáté Olympiády dětí a mládeže proběhne na zimním stadionu v Hradci Králové v neděli 22. ledna ve 14 hodin.

 

Na alpské lyžaře čekají tři závody konkrétně slalom, obří slalom a paralelní obří slalom družstev. Z této akce se nepočítají body za výkon. 

 

PROGRAM

Pondělí 23. 1. 2023 

9:00 obří slalom

Úterý 24.1. 2023

9:00 slalom

Středa 25. 1. 2023

8:30 paralelní závod družstev 

 

Podrobné informace o akci naleznete zde: https://www.olympijskytym.cz/odm



Pomoc Ukrajině