×
V Čeňkovicích se uskutečnila VIII. Olympiáda dětí a mládeže v alpských disciplínách

V Čeňkovicích se uskutečnila VIII. Olympiáda dětí a mládeže v alpských disciplínách

04.02.2018

Osmá Olympiáda dětí a mládeže proběhla pod záštitou Pardubického kraje a pořádání alpských disciplín se v Čeňkovicích zhostil KOSÚ alpských disciplín Pardubického kraje. ODM se konala ve slalomu, obřím slalomu a vyřazovacím závodě v termínu 29. – 31. ledna 2018 a v každém závodě se sešlo dvaačtyřicet závodníků, neboť každý ze čtrnácti krajů v ČR směl postavit tři závodníky v kategorii.

Za pořadatelský tým alpských disciplín akci zhodnotil ředitel závodů Václav Kánský. „Dopadlo to výborně. Den před prvním závodem jsme rozhodovali, jestli jet první den v tom měkku a mlze slalom nebo obří slalom a rozhodli jsme se pro obří slalom. Na poradě to způsobilo trochu rozruch, ale později se ke štěstí ukázalo, že obřák se v pořádku odjel, jenom se to vystahovalo a pak na vyřazovací závod a slalom to zmrzlo a byly vynikající podmínky. Takže zpětně troškou se štěstím to bylo dobré rozhodnutí, ale na druhou stranu se říká, že štěstí přeje připraveným. Středisko Čeňkovice také vycházelo skvěle vstříc na nejrůznější požadavky, které přicházely i poměrně na poslední chvíli, je tam anomálie v tom, že se jede slalom z hora do půlky svahu a obřák až dolů. Výborní byli také technici, kteří, vzhledem ke skutečnosti, že Čeňkovice nemají vlastní lyžařský oddíl, byli poskládáni z celého kraje, nejvíce jich bylo z České Třebové a Tesly Pardubice.

Nejúspěšnějším závodníkem na letošní ODM v alpském lyžování se ziskem tří zlatých medailí stal mladší žák Marek Müller (RT Záhrobský), dvě zlaté medaile mají starší žáci Linda Trejbalová Barbora (SK Ještěd) v SL a VZ a David Kubeš (SA Špindl) z OSL a VZ a mladší žačka Barbora Peroutková (RT Záhrobský). Jedno vítězství si připsali ve starším žactvu Alena Labaštová (RT Záhrobský)  v obřím slalomu a Štěpán Kroupa (SK Písek) ve slalomu, v mladších žačkách Laura Šišková (RT Záhrobský) ve slalomu.

Stříbrné medaile a to hned tři získal v U16 Jakub Šinták (ST Sv. Petr), dvě získala v U14 Anna Patočková (TJ Spartak Rokytnice) v SL a OSL, po jedné mají v U16 SL Adéla Kestlová (Ski Kouty), v U16 OSL Sofie Trpišovská (RT Záhrobský), v U16 VZ Alena Labaštová, v U14 SL Oskar Klíma (ST Victoria Brno), v U14 OSL Adam Maxa (TJ SA Špičák), v U14 VZ Daniel Ryška (RT Záhrobský) a v U14 VZ Laura Šišková (RT Záhrobský).

Dvě bronzové medaile vybojovali v U16 Natálie Zouharová v OSL a VZ a v U14 Tereza Kreissová (Ski Bílá) v SL a OSL. Dalšími bronzovými medailisty se stali v U16 SL Dora Novotná (Ski klub Ještěd, z.s.) a Jindřich Volek (SK Ještěd), v U16 OSL Adam Linhart (Slavoj Plzeň), v U16 VZ Matouš Běhoněk (SK Neratovice), v U14 SL Matyáš Galvas (ST Victoria Brno), v U14 VZ Hana Milatová (Ski Bílá) a Oskar Klíma a v U14 OSL Vilém Homola (SK Kouty).

Medailistům gratulujeme a kompletní výsledky alpských disciplín na ODM najdete zde.

(EK)

Photo: FB ČOV, J.Rakušan, J.Müller, D.Kubeš

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska