Úžasná forma Ester Ledecké pokračuje 4. místem ve sjezdu SP ve Svatém Antonu!

Úžasná forma Ester Ledecké pokračuje 4. místem ve sjezdu SP ve Svatém Antonu!

7 min 4 s

Po předvánočním vítězství v SG z Val d’Isere zapisuje Ester Ledecká skvělé 4. msto z náročného sjezdu ve Sva. Antonu. Stupně vítězů přitom atakovala rozdílem pouhých šesti setin. Gratulujeme. Závod ovládla famózní jízdou na hranici možnost Italka Sofia Goggia, o 0,96 s za se na 2. místě umístila Rakušanka Tamara Tipplerová a 3. místo opět - potřetí v této sezóně ze třech odjetých sjezdů - Američanka Breezy Johnsonová. Kryštof Krýzl druhý obří slalom v Adelbodenu nedokončil.


Závod sjezdu ve Sv. Antone se jel za výborných podmínek - slunečno, bezvětří a tvrdá, lehce agresivní a kompaktní podložka. K tomu na trati technického sjezdu ani jeden skok, což je na poměry rychlostním disciplín neobvyklé. Přesto se jednalo podle mnohých o jeden z nejnáročnějších sjezdů pro ženy. Sklon sjezdovky nesoucí jméno legendárního Karla Schranze dosahuje v jednom úseku 80 % (pro dokreslení: 100% sklon = 45°).      

Ester Ledecká dokázala jet agresivní a až na jednu zatáčku velmi přesnou stopu. Bylo zážitkem sledovat, jak krájí jednotlivé dlouhé oblouky a na trati působí nejen sebejistě, ale také technicky velmi vyzrále. Odměnou jí pak v cíli bylo možná nepopulární, každopádně ale skvělé čtvrté místo. Jedná se o vyrovnání jejího vůbec třetího nejlepšího výsledku v této disciplíně, lépe zajela už pouze loňskou sezónu v Lake Louise, kde zvítězila, a v Ga-Pa (třetí místo).

„Mám z jízdy dobrý pocit, byla skvělá. Je pořád co zlepšovat, ale z těch tří jízd, co jsem tady jela, byla tahle nejrychlejší. Jsem ráda, že jsem se zase dokázala zlepšit,“ hodnotí Ester Ledecká. A nezlepšuje se pouze v rámci jízd ve Sv. Antonu, ale také celkově v této sezóně má její výkonnost vzestupnou tendenci. Po šestém a sedmém místě z Val d’Isere, dnes čtvrté místo, k tomu jedna výhra v SG… „To je přesně to, z čeho mám radost, a o co s týmem usilujeme, držet kontakt s absolutní špičkou. Mám v pánu ho držet i nadále,“ říká úspěšná sportovkyně. 

Už v neděli ji čeká závod v super-G, v němž pojede v červeným startovním číslem pro lídra disciplíny SP. To bude představovat číslo devatenáct, tedy nejvyšší ze všech favoritek. Po dojezdu do cíle bude tedy okamžitě vědět, jak pro ni celý závod dopadl. 

Kryštof Krýzl ke dvěma závodům v obřím slalomu v Adelbodenu: 

V prvním závodě jsem měl celkem rychlé pasáže, ale pak jsem dělal chyby, najížděl moc napřímo do bran a měl tam pár momentů, kdy jsem to úplně zazdil, takže jsem nepostoupil. Dnes jsem proto chtěl jet trochu víc technicky a zase jsem si to někde až moc pohlídal, a to se v této konkurenci nedá… Nakonec jsem ale stejně vypadl, takže tyto dva obřáky jsou teď pro mě velkým zklamáním. Uvidím, co další závody, ale budu muset najít způsob, jak do toho jít s více čistou hlavou.“ Kitana v neděli čeká v Adelbodenu ještě slalom.

Nedělní Adelboden s Krýzlem a SG žen ve Sv. Antonu s Ledeckou sledujte živě na ČT Sport a Eurosportu. Muži mají start 1. kola v 10.30 hod., v 11.30 startují ženy SG ve Sv. Antonu a ve 13.30 mají muži 2. kolo slalomu v Adelbodenu.

Výsledky sjezdu žen ze Sv. Antonu nejdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence