Úvodní slalom sezóny vyhrál Zenhaeusern, Berndt o šest desetin nebodoval

5 min 16 s

Konečně se dočkali i specialisté slalomáři a zahájili letošní sezónu. V italské Alta Badii, kde se ve slalomu SP závodilo po devíti letech zvítězil Švýcar Ramon Zenhaeusern před rakouským duem Manuel Feller a Marco Schwarz. Všichni tři zaútočili ve 2. kole, na které se oteplilo a trať se značně vyjížděla. Ondřej Benrdt zajel v prvním kole bojovnou jízdu znamenající 38. místo.

Ondřej Bernd jel se startovním číslem 47 a jeho pohybový projev byl od prvních bran dynamický a s optimálním timingem, dobře se na jeho jízdu dívalo. Na mezičasech si vedl konkurenceschopně, jen zaváhání na poslední vlně před nájezdem do rovinaté části ho stálo pár desetin. Do cíle dorazil se velmi slušnou ztrátou 2,85 s a v prvním kole mu patřilo 38. místo. Od postupové třicítky ho dělilo 0,63 s, takto blízko k postupu ve slalomu ještě nikdy nebyl a potvrdil tak svá slova, že na letošek je připravený lépe než loni a pokud mu jízda vyjde, postup je reálný.

„Od rána jsem se na lyžích cítil dobře a typ državého sněhu, který tady je, mi sedí. Také lyže jsem měl na dnešní závod perfektně vyladěné, Majkl (pozn. Kunst - trenér a servisman v jedné osobě) udělal dobrou práci na dnešní agresivní podmínky," chválil Ondra svého trenéra.

K jízdě. „Vršek mi vyšel dobře, snažil jsem se hned od startu chytit dobrý rytmus, což mi vyšlo. Věděl jsem, že pak je třeba jet čistě, byly tam už sice trochu u bran náhrabky, ale i přes drobná zaváhání se mi dařilo udržet dobrou stopu i celkem čistou jízdu. Trochu mě ale rozhodila dvojbrána před nájezdem do roviny a proto jsem si z toho posledního hrbu neodvezl takovou rychlost do poslední rovinky. To byla asi nevětší škoda, protože to mě stálo postup. Pocit z toho závodu byl ale fajn, někteří kluci o vyhráli EP byli dnes za mnou, takže je vidět, že ve srovnatelných podmínkách se dají porazit.

Další plány: „Původně už jsem do Vánoc závodit neměl, ale po dnešní výkonu se přesouvám k dalšímu Svěťáku do Madonny, který se jede hned zítra večer. Cílem je navázat na dnešní dobrý horní úsek, jet čistě a co nejlíp a postoupit.“

Úterní noční slalom mužů v Madonně di Campiglio začíná v 17.45 první kolo a ve 20.45 druhé kolo. V přímém přenosu vysílají Česká televize a Eurosport.

Výsledky slalomu SP v Alta Badii najdete zde.