×
Úvodní sjezd a super-G na MSJ v Narviku vynesl Davidovi Kubešovi dvě pódia v kategorii U18.

Úvodní sjezd a super-G na MSJ v Narviku vynesl Davidovi Kubešovi dvě pódia v kategorii U18.

09.03.2020

Norský Narvik leží 220km za severním polárním kruhem v termínu 5. - 14. března 2020 hostí mistrovství světa juniorů v alpském lyžování. Naše barvy hájí dvě dívky Elese Sommerová a Zazie Huml, které se specializují výhradně na technické disciplíny a čtyřlístek chlapů David Kubeš, Adam Klíma, Jan Koula a Oskar Novák, který bude absolvovat celý program.

MSJ začalo pro naše chlapce tréninky sjezdu 5 . - 6. března a pokračovalo závody ve sjezdu a v super-G 7. a 8. března. Nejlépe si z našeho týmu vedli David Kubeš a Jan Koula.

Ve sjezdu si David Kubeš dojel pro celkové 36. místo, což bylo nejlepším umístěním z našich závodníků. Úspěch ale sklidil v samostatně vyhlašované kategorii U18, ve které zaznamenal 3. místo.

V selektivním super-G nejlépe zajel Jan Koula, když dosáhl na povedené 25. místo s velmi slušnou ztrátou 2,63 sekundy. David Kubeš vylepšil třetí místo ze sjezdu U18 a v super-G bral v mladších juniorech stříbrnou pozici.

Adam Klíma podal v obou závodech solidní výkon, v super-G uzavíral elitní třicítku. Jeho chvíle by měly přijít v alpské kombinaci a v technických disciplínách. Oskar Novák v obou závodech vypadl. 

Dívky už jsou rovněž na místě a intenzivně se v Narviku a jeho okolí připravují na starty v technických disciplínách.

Chod českého teamu zajišťuje početný trenérský tým, který výborně spolupracuje a snaží se připravit pro naše závodníky co možná nejlepší podmínky pro výkony na vrcholné akci sezóny.

Závody lze sledovat na Youtube pod FIS WJC 2020

Držme našim závodníkům palce, ať přidají další kvalitní výsledky.

Z Narviku zdraví Jan Fiedler, šéftrenér juniorů.

(EK ve spolupráci s JF)

Photo: archiv trenérů

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři