Úspěchy českých reprezentantů na závěr sezóny

7 min 14 s

Kryštof Krýzl je vicemistrem Švýcarska v alpské kombinaci, Martina Dubovská vítězná ve FIS slalomu v Samnaun, Gabriela Capová přidala 4. místem ve Slovinsku druhý bodový výsledek sezóny, Ester Ledecká zlepšila 3. místem na mistrovství Švýcarska body v super-G a Klára Křížová už dříve vylepšila body ve sjezdu.

Martina Dubovská slavila na závěr sezóny vítězství ve slalomu FIS ve švýcarském Samnaun a o den dříve dojela tamtéž, rovněž ve slalomu 2. „Jsem ráda, že jsem sezónu zakončila vítězstvím, ale ta druhá kola se mi tam moc nepovedla. První závod jsem mi na startu druhého kola vypadla hůlka a druhý závod to taky nebylo optimální. Pomýšlela jsem ještě na zlepšení bodů, ale to bych musela vyhrát větším rozdílem. Tohle bylo těsné 1. místo,” říkala Martina k 14,99 FIS bodům za vítězství a 16,15 bodům za druhé místo. O pár dní dříve Gabriela Capová skončila 4. ve slalomu na slovinské Sorišské planině a vyjela si 18,92 FIS bodů, což jsou její druhé body sezóny. Zprůměrováno s nejlepším výsledkem 11,23 se dostala na 15,06 FIS bodů, což je její zatím životní maximum, které by ji mělo zařadit na hranici první světové stovky.

Kryštof Krýzl si zajistil slušné body v super-G a nejlepší body sezóny si vyjel v alpské kombinaci. V super-G byl šestnáctý a jeho závěrečná bodová hodnota v SG bude 29,33 FIS bodů. Super rychlým slalomem se propracoval na 2. místo v alpské kombinaci a zlepšil si bodový průměr na 23,59 FIS bodů, což ho posune na cca 60. místo ve světovém žebříčku. „Spokojený jsem tak na půl, protože jsem tam jel hlavně kvůli SG. Jako beru to, jsem rád a je to fajn, mám ty jarní závody hodně rád, ale ty SG se tady jely dva v jeden den a já jsem hned v tom prvním udělal chybu a vypadl. Takže jsem si nemohl projet spodní pasáž sjezdovky a to mi do toho druhého SG, co se jelo hned potom, docela chybělo. Bylo znát, že už to tam kluci předtím jeli a já tam dole udělal zase chybu. Ale jsem rád, že jsem druhý bodový výsledek sezóny udělal. Ta AC byla pro mě spíš takovým bonusem. Vůbec jsem netušil, ze se to jede jako mistrovství Švýcarska," říká novopečený vicemistr Švýcarska v alpské kombinaci. Teď je v Soldě a jen tak si užívá lyžování. „Už bych jel i domů, ale přislíbil jsem účast na Czech Skitestu na Pitztalu a tak jsem čas vyplnil tréninkem v Soldě,” hlásí Kitan.

Ester ledecká opět řádí na lyžích. Na mistrovství Švýcarska v Zinal dobyla 3. místo v super-G a vyjela si nejlepší body sezóny 16,31 FIS bodů. K tomu přidala ve druhém SG 6. místo s hodnotou 20,83 FIS bodů, průměr činí 18,57 FIS bodů, a to slibuje ještě lepší postavení ve světovém žebříčku, než tomu bylo po loňské sezóně. 6. skončila tentýž den také v alpské kombinaci a o den později zajela ještě 3. místo v obřím slalomu FIS ve francouzském La Plagne,  a to jí vyneslo 22,47 FIS bodů.

Sezónu už dříve ukončila Klára Křížová, která byla v posledních závodech v Ga-Pa rovněž úspěšná, když byla 3. ve FISovém sjezdu a 6. na mistrovství Německa rovněž ve sjezdu. Zajistila si tím nejlepší bodové výsledky sezóny o průměru 28,19 FIS bodů. Páté místo přidala ještě v alpské kombinaci.

Přehled výsledků Martiny Dubovské najdete zde, Kryštofa Krýzla zde, Gabriely Capové zde, Ester Ledecké zde a Kláry Křížové zde.

Všem reprezentantům gratulujeme a přejeme úspěšné léto.