Úsek alpských disciplín: Nominace na ZOH 2022

Úsek alpských disciplín: Nominace na ZOH 2022

4 min 12 s

Na zimních olympijských hrách v Pekingu se představí šest reprezentantů v alpských disciplínách. Největšími medailovými želízky v ohni jsou obhájkyně zlata ze super G Ester Ledecká a slalomářka Martina Dubovská, která letos v Levi vylepšila své nejlepší umístění ve Světovém poháru. Počet nominovaných závodníků nemusí být konečný, může se ještě rozšířit díky realokaci míst.


Olympijských her se z řad alpských lyžařů budou účastnit: Ester Ledecká, Martina Dubovská, Barbora Nováková, Elese Sommerová, Jan Zabystřan a Kryštof Krýzl.

Pod čarou olympijské nominace figurují mezi ženami (1.) Gabriela Capová a (2.) Tereza Nová. Mezi muži (1.) Ondřej Berndt, (2.) Filip Forejtek a (3.) Marek Müller starší. Závodníci, kteří se nedostali do olympijské nominace, musí čekat, zda se uvolní některé z míst po realokaci. 

 

Ester Ledecká jede na olympiádu v roli obhájkyně zlata ze závodu v super G, ve kterém porazila Rakušanku Veithovou o pouhou setinu sekundy a po triumfu v paralelním obřím slalomu na snowboardu se nesmazatelně zapsala do olympijské historie. Martina Dubovská se pokusí na své třetí olympiádě vylepšit  svůj zatím nejlepší olympijský výsledek 22. místo ve slalomu v Soči. Barbora Nováková a Elese Sommerová zažijí svou olympijskou premiéru.

 

České mužské sjezdové lyžování bude mít v Pekingu minimálně dva zástupce: Jana Zabystřana a Kryštofa Krýzla. Zabystřan se vrací po zranění, které si způsobil loni na podzim. Na letošních hrách bude startovat v šesti disciplínách, nejvíce z celé české výpravy. Pro Kryštofa Krýzla to budou jeho čtvrté olympijské hry, poprvé se účastnil v Turíně 2006. Nejlepšího umístění dosáhl v alpské kombinaci na olympiádě ve Vancouveru, kde dojel na 17. místě. 

 

Disciplíny pro ZOH 2022

Ester Ledecká – sjezd, super G, obří slalom, týmový paralelní závod

Martina Dubovská – slalom 

Barbora Nováková – sjezd, super G, obří slalom, týmový paralelní závod

Elese Sommerová – slalom, obří slalom, týmový paralelní závod

Jan Zabystřan – sjezd, super G, slalom, obří slalom, alpská kombinace, týmový paralelní závod

Kryštof Krýzl – alpská kombinace, obří slalom, slalom, týmový paralelní závod

 

 

(AM)Pomoc Ukrajině