Trenér Kryštofa Krýzla a bývalý úspěšný reprezentant Miroslav Kolář slaví životní jubileum

Trenér Kryštofa Krýzla a bývalý úspěšný reprezentant Miroslav Kolář slaví životní jubileum

3 min 33 s

Šest křížků připisuje Miroslav Kolář, který v minulosti úspěšně reprezentoval Československo a po komplikované fraktuře dolní končetiny se vydal na trenérskou dráhu. Šedesátiny měl už 12. června, kvůli korona restrikcím ale jejich oslavu odsunul až na minulou souboru 26. června. Přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a mnoho dalších zážitků.


Miroslav Kolář pochází z Kopřivnice, období v reprezentačním družstvu Československa zasvětil Dukle Liberec a domů už se nevrátil, v Liberci zůstal na dobro. Jeho kariéru zakončilo poměrně brzy náročné zranění holenní a lýtkové kosti, když při tréninku skončil po těžkém pádu v lese. Zranění se neobešlo bez trvalých následků a vystavilo mu stopku v jeho solidně rozjeté kariéře. Do té doby dokázal - pokaždé v kombinaci - zajet 13. místo na MS 1985 v Bormiu, v SP 4. místo v Parpanu, 13. místo ve Wengenu a 10. v Åre v letech 1984 - 1986. K tomu má 8 titulů mistra Československa (1985 v obřím slalomu a kombinaci, 1984 ve sjezdu a v kombinaci a v roce 1983 zvítězil na Chopku hned ve všech disciplínách, ve kterých se tehdy závodilo: ve slalomu, obřím slalomu, sjezdu a kombinaci.)  

Trenérsky působil v několika zemích, ať už v Rakousku v Dieter Bartsch Academy, kde se věnoval také Petře Zakouřilové či působil v týmu skvělého slalomáře Reinfrieda Herbsta nebo v posledním zahraničním angažmá u japonských žen. Poté se přesunul zpět do ČR, kde poslední sezóny pracuje ve službách Kryštofa Krýzla. Miroslav Kolář je ženatý a s manželkou Pavlou a má dvě děti, Andreu, účastnice finále České Miss 2013 a Davida, který se při studiu v USA úspěšně věnuje atletice. 

Photo: Archiv Aleš KrýzlPomoc Ukrajině