Tomáš Klinský přivezl z univerziády stříbrnou medaili

4 min 41 s

V první polovině března se konala 29. Zimní univerziáda v ruském Krasnoyarsku. Velký úspěch si na přední mezinárodní akci připsal Tomáš Klinský, jenž v superobřím slalomu vybojoval stříbro. A mezi světovou konkurencí se rozhodně neztratili ani další čeští alpští lyžaři.

V alpských disciplínách Českou republiku na univerziádě reprezentovalo celkem deset závodníků, jmenovitě Nikola Bubáková, Veronika Čamková, Tereza Nová, Tereza Zahálková, Jan Skořepa, Michal Staszowski, Martin Štěpán, Daniel Paulus, Tomáš Klinský a Jan Zabystřan.

Sympatickým úvodním výkonem hned v prvním dnu bylo dělené čtvrté místo Veroniky Čamkové a Terezy Nové v závodu superobřího slalomu. Krátce po nich startovali ve stejné trati muži, kde pro naše barvy vybojoval stříbrnou medaili Tomáš Klinský. Nestačil pouze na Švýcara Lucase Zipperta, za kterým zaostal o 20 setin sekundy. Tímto výsledkem si zajistil i dosavadní minimum FIS bodů, a to 23,60 bodů.

Sjezdařskou formu potvrdil Tomáš Klinský, když opanoval kombinační super-g. Svou pozici ale neudržel a po slalomu skončil na celkovém šestém místě. Martin Štěpán skončil na devátém místě, Jan Skořepa obsadil čtrnáctou příčku. Ani dámská část týmu si v kombinaci neutrhla ostudu. Veronika Čamková nastoupila do kombinačního slalomu po super g jako průběžně třetí nejlepší, celkově skončila šestá. Tereza Nová dojela na jedenáctém místě, Tereza Zahálková skončila na 23. pozici.

Do týmové soutěže jsme nastoupili ve složení Čamková, Nová, Paulus, Zabystřan jako osmí nejlepší. Hladce jsme prošli přes Slovinsko a Japonsko do semifinále. Tam jsme prohráli s Ruskem, kde nám chyběly dvě setiny sekundy k postupu do finále. V malém finále jsme nakonec podlehli Švédsku 1:3. Zlato v týmové soutěži si odvezlo Rakousko, stříbro putovalo do Švédska.

V točivých disciplínách náš tým trápily četné výpadky kvůli ledové prudké pistě. S obřím slalomem si z našich nejlépe poradili Daniel Paulus (6. místo), Jan Skořepa (15. místo) a Tereza Nová (26. místo). Ve slalomu byli nejlepší Daniel Paulus na sedmém místě a Michal Staszowski na třinácté příčce. Z dívek ani jedna nedokončila.

O celé sjezdařské družstvo se staral trenérský tým ve složení Zdeněk Chrástecký (vedoucí), Michal Kunst, Lukáš Ohrádka, Luboš Bucek a Filip Marek. Všem jmenovaným trenérům patří velký dík.