Světový pohár se vrací po vánoční pauze. Jelínková s Dubovskou se představí v Semmeringu

Světový pohár se vrací po vánoční pauze. Jelínková s Dubovskou se představí v Semmeringu

6 min 13 s

Alpské lyžařky čekají po vánočních svátcích první závody. V rakouském Semmeringu jsou od 27. do 29. prosince naplánovány dva obří slalomy a jeden slalom. Na startu obřího slalomu nebude chybět Adriana Jelínková, ve slalomu se představí Martina Dubovská, která bude chtít vylepšit zatím nejlepší umístění sezóny – 10. místo z posledního závodu v Sestriere.


Jelínková načerpala přes Vánoce síly, na závodní rytmus se opět těší

Adriana Jelínková se po posledních závodech ve Světovém poháru vůbec necítila na lyžích dobře, vánoční pauza ji tedy přišla vhod. „Po posledním závodu jsem si docela dost oddychla. Pár dní jsem strávila ve fitku, kde jsem makala na kondičce. Pak jsem se vrátila zase na lyže, tento týden jsem byla na sjezdovce skoro každý den. Měla jsem super trénink, za což jsem ráda. Vánoce byly také krásné, moc jsem si užila vánoční večírek s rodinou a přáteli,“ říká. 

 

V Semmeringu nebude rodačka z Brna startovat poprvé, několik zkušeností s tímto střediskem už má. I když ne zcela pozitivních. „Jednou jsem tam měla žaludeční problémy, posledně před dvěma lety se mi tam také moc dobře nejelo. Vždycky jsem se tam trápila na startu. Je to tam takové placaté a často tam fouká. Jinak sjezdovka je hezká,“ hodnotí Jelínková.


Na závodní rytmus se znovu těší. „Cítím se mnohem lépe, než jsem se cítila předtím. Doufám, že se mi to povede a budu moct být nadšená z toho, jak se mi jelo. Protože doteď se mi vůbec dobře nejezdilo,“ uzavírá.


Dubovská trénovala v Jasné, na Semmering má dobré vzpomínky


Martina Dubovská se v posledním závodě před vánoční pauzou v italském Sestriere blýskla ve slalomu 10. místem, které znamená její nejlepší výsledek aktuálně probíhající sezóny.  

„Po Sestriere jsme jeli domů, ale byly takové zácpy, že jsme nestihli letadlo a domů jsme tak museli jet autem. Dala jsem se do kupy a odpočinula jsem si. Měla jsem tři dny volno, což si myslím, že mně hodně pomohlo.“

O vánoční pauze trénovala Dubovská v Jasné, kde měla pět dní skvělého tréninku. „Na Semmering se těším. Myslím si, že tam bude hodně českých a slovenských fanoušků, když je to blízko hranic.“


Vzpomínky na rakouské středisko má dobré. „Jednou jsem tam se startovním číslem 50 byla osmnáctá. Mám to tam ráda. Těším se na všechny závody, co teď následují. Bude to náročné období, ale je super, že bude hodně závodů. Je to o tom to dobře načasovat a zároveň si při tom oddychnout,“ uzavírá.


V úterý je v Semmeringu na programu první ze dvou obřích slalomů, který je náhradou za závod v Söldenu z úvodu sezóny. První kolo začíná v 10:00, druhé poté ve 13:05. Ve středu začíná závod znovu v 10:00, druhé kolo následuje od 13:00. Čtvrteční slalom začíná prvním kolem v 15:00, druhé je poté na programu od 18:30.Pomoc Ukrajině