Světový pohár pokračuje sjezdy ve švýcarském Zermattu. Do akce půjde poprvé Ledecká a Nová

Světový pohár pokračuje sjezdy ve švýcarském Zermattu. Do akce půjde poprvé Ledecká a Nová

3 min 57 s

Světový pohár alpského lyžování pokračuje i tento víkend prvními rychlostními disciplínami této sezony. Z finského Levi se přesouvá do Alp, přesněji do střediska Zermatt-Cervinia. Závodit budou i dvě české zástupkyně – Tereza Nová a Ester Ledecká.


Víkendový program v Zermattu je však nejistý, a to kvůli počasí. Nebylo by to v této sezoně poprvé. Ve stejném středisku měli totiž závodit i muži, nicméně špatné počasí jim dovolilo jen jeden trénink. 

„Z tréninku mám dobrý pocit. Docela foukalo, moc jsem si neviděla pod nohy. Strach jsem ale překonala, teď už se těším na závody,“ vzkazuje ze švýcarského Zermattu  Tereza Nová.

Nicméně ideální není situace ani těsně před závody. Ve středu trénink neproběhl kvůli větru, páteční se neuskutečnil taky kvůli počasí. Jelo se jen ve čtvrtek. To Ledecká zajela 21. nejlepší čas, Nová 60. 

Pro první jmenovanou jde o nepříjemnou komplikaci. Osmadvacetiletá talentovaná sportovkyně, která se může chlubit olympijským zlatem ze super-G, vynechala celou minulou lyžařskou sezonu kvůli zlomenině klíční kosti a dvěma operacím, tudíž dlouho v ostrém závodě na lyžích nestartovala. Přesněji se ve Světovém poháru v alpském lyžování ukáže po 611 dnech. 

Pro Novou bude hlavním cílem sbírat cenné zkušenosti. „Tohle je můj první závod Světového poháru v rychlostních disciplínách, těším se. I proto, že jsem loni nejezdila kvůli zdravotním problémům,“ vysvětlovala. 

A dodala: „Chci nasbírat zkušenosti na Evropský pohár a celkově se co nejvíc přiblížit bodované třicítce. Sjezdovka se mi moc líbí, je pořádně členitá. Nabízí vše co má správný sjezd mít: prudké technické pasáže, klouzavé rovinky i skoky. To je fajn.“

Česká nominace pro SP v Zermattu:


Tereza Nová, Ester Ledecká

 

Program:

Sobota, 18. listopadu
11:45 Sjezd 

Neděle, 19. listopadu
11:45  Sjezd Pomoc Ukrajině