×
Světový pohár Kranjska Gora: Kryštof Krýzl 22. v obřím slalomu

Světový pohár Kranjska Gora: Kryštof Krýzl 22. v obřím slalomu

14.03.2015

Poslední letošní obří slalom SP před finále, kde startuje už pouze pětadvacet nejlepších závodníků sezóny, proměnil Kryštof Krýzl v první obřákové body sezóny! Za dvaadvacáté místo získal devět bodů a pro příští sezónu tedy bude figurovat ve „World Cup Start List“ do šedesátého místa, což znamená, že pro české muže vyjel startovní místo ve Světovém poháru pro následující sezónu. Česká republika bude mít pro příští rok kvótu třech závodníků. Vedle Kryštofa Krýzla se o to zasloužil momentálně zraněný Ondřej Bank.

„Škoda, že to přišlo až poslední možný závod, ale super, že se to vůbec povedlo,“ hlásí z cíle Kytan. V prvním kole na trať vyjížděl jako šestačtyřicátý a díky výborní jízdě byl závodníkem s nejvyšším startovním číslem, který do druhého kola postoupil. „Moc jsem s tím dnes nepočítal a asi proto jsem se konečně uvolnil a dopadlo to dobře. Ta pista nakonec nebyla tak špatná, byla docela hodně tvrdá ale ne rovná, bylo tam hodně hrbolků a trochu to mlátilo. Ale paradoxně to byla asi ve svěťáku nejlepší pista za celou letošní sezónu.“ Škoda, že už se ve Světových pohárech nejezdí na pistách vypreparovaných do čirého ledu, startovní číslo by totiž hrálo o něco nižší roli než nyní a mohli bychom tak v podání našich závodníků sledovat více parádních výsledků.

V druhém kole Kryštof startoval jako třetí v pořadí a při průjezdu cílem mu patřilo průběžné druhé místo za Švýcarem Carlem Jankou, závodníkem z TOP15. V druhém kole mu patřil nakonec třináctý nejrychlejší čas a z osmadvacátého místa si polepšil na konečné dvaadvacáté. V závodě za sebou nechal závodníky jako Dopfer, Blardone, Missilier či Jansrud. „Jelo se mi dobře, ale nevyvaroval jsem se chyb. Na rovině mě to (asi v třetině trati) trochu přetočilo a tam jsem ztratil. Uvědomil jsem si, že bych dnes rád dojel do cíle a tak jsem to pak možná dole trochu podržel, tam se za normálních okolností dalo jet o pár desetinek rychleji, ale celkově je to skvělý výsledek,“ říká Kytan a souká se do bot na slalom, aby si dal jednu tréninkovou jízdu ve slalomu před zítřejším závodem. „Chci si dát jen jednu jízdu pro dobrý pocit. Ale zatím se do těch lyžáků nemůžu dostat, jsou dnes nějaké tvrdé,“ směje se Kryštof.

V závodě zvítězil Francouz Alexis Pinturault o osmašedesát setin před Rakušanem Marcelem Hirscherem a týmovým kolegou Thomasem Fanarou. Ten zaostal o třiadevadesát setin. Pinturaul si na své konto připsal druhý obřákový triumf ve Světovém poháru v kariéře. Poprvé zvítězi v Garmisch - Partenkirchenu před dvěma lety. Marcel Hirscher si už týden před finále světového poháru zajistil malý křišťálový glóbus za hodnocení obřího slalomu. Na druhé místo dnes z třetího postoupil Alexis Pinturault, pozici si vyměnil s Tedem Ligetym, momentálně třetím v pořadí.

Kryštofovi gratulujeme k svěťákovým bodům a jsme rádi, že Kytan svou jízdu zvládl po všech stránkách na jedničku a příští sezónu díky tomu budeme vídat v obřím slalomu SP až tři české muže.

Výsledky závodu najdete zde.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgence



Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři