Světový pohár FIS Masters Cup se v březnu vrátí do Pece pod Sněžkou

Světový pohár FIS Masters Cup se v březnu vrátí do Pece pod Sněžkou

4 min 58 s

O březnovém víkendu 11. – 12. bude společnost SJ SKI pořádat světový pohár kategorie Masters v alpských disciplínách. Tradičním místem pro konání této významné sportovní akce je opakovaně jedno z našich nejlepších lyžařských středisek, Pec pod Sněžkou a pro Masters skvělé tratě na sjezdovce Javor.


Světový pohár na území České republiky má svoji bohatou historii a od roku 2008 se pravidelně koná právě v Peci. „V tomto středisku máme záruku spolehlivosti i kvality při zajištění závodních tratí a ostatního technického servisu, podporu vedení SkiResortu Černá hora – Pec a pomoci TJ Slovanu Pec i Loko Trutnov,“ připomíná za hlavního organizátora Iva Kárníková.

Loňský ročník měl o něco nižší účast, po covidové pandemii stále přetrvávaly obavy a cestování napříč Evropou nebylo úplně optimální. „Doufejme, že letošní ročník bude znova v plném počtu a nasazení a sportovní výkony závodníků budou takové, jak je známe,“ říká Kárníková. „Přestože v letošní sezoně zatím není sněhová pokrývka úplně dostačující, pevně doufáme, že zastoupení účastníků z opravdu již tradičních a významných lyžařských velmocí, bude silné,“ dodává s tím, že organizátoři očekávají sportovce z řad Rakušanů, Němců, Francouzů i Italů, ale i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, Chile, USA či Austrálie. Určitě nesmí chybět ani účast velmi silné skupiny borců ze Slovenska.

Roli mezinárodního technického delegáta pro letošní šampionát bude vykonávat Olga Charvátová Křížová, bývalá československá reprezentantka a bronzová medailistka ze zimních olympijských her v Sarajevu 1984.

K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní vyhlášení výsledků s předáváním trofejí a rautem, který se již pravidelně koná na půdě hotelu Horizont. Zázemí, kvalitní servis a vstřícnost partnerského hotelu jsou velkou devizou pro zajištění vysoké úrovně celého šampionátu.

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity ministra pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, starostů měst Pece a Trutnova, Nadace ČEZ, Svazu lyžařů ČR a ostatních významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci a podpory bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ doplňuje Kárníková.

Více informací na www.sjski.cz

Foto: @josefstepanphotographerPomoc Ukrajině