×
Světový pohár alpských lyžařek se do Špindlerova Mlýna vrátí v březnu 2023

Světový pohár alpských lyžařek se do Špindlerova Mlýna vrátí v březnu 2023

17.06.2020

4.–5. března 2023. Tento termín už si můžou všichni lyžařští fanoušci pomalu zapisovat do kalendáře. Do Špindlerova Mlýna by se totiž měl vrátit podnik Světového poháru alpských lyžařek. Ve Svatém Petru změří světová špička síly znovu ve slalomu a obřím slalomu.

Elitní seriál alpských lyžařek se ve Špindlerově Mlýně představil naposledy v březnu 2019, kdy si triumfy ve slalomu a obřím slalomu rozdělily Američanka Mikaela Shiffrinová a Slovenka Petra Vlhová. Špindlerovský závod byl závodními týmy a všemi zúčastněnými vyhodnocen z pohledu organizace, návštěvnosti a celkové atmosféry jako jeden z nejlepších za celou sezonu. Další možnost vidět ty nejlepší závodnice světa budou mít čeští fanoušci v roce 2023.

Krkonošské středisko od podzimu minulého roku figurovalo v návrzích na pořadatele Světového poháru pro sezonu 2022/2023, návrh definitivně odsouhlasila Mezinárodní lyžařská federace FIS na svém květnovém on-line Kongresu, po kterém byl Špindlerův Mlýn zařazen do závodního kalendáře na pevný termín 4. a 5. března 2023.

„Světové poháry v alpském lyžování patří k těm vůbec nejprestižnějším a nejsledovanějším závodům Mezinárodní lyžařské federace, logicky je o jejich pořádání ve světě velký zájem. Jsme proto velmi rádi, že jsme jako nealpská země od FIS znovu dostali důvěru, která se bezpochyby zakládá také na úspěšně uspořádaných podnicích Světového poháru v minulosti,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský. 

 „Pořádat Světový pohár žen v alpském lyžování je pro nás velkou ctí. Nesmírně si této příležitosti vážíme a bereme ji jako další velkou výzvu. Během posledního ročníku se nám povedlo propojit dobrou organizaci i výjimečnou atmosféru. Sklidili jsme i pozitivní ohlasy od samotných závodnic. Jsem přesvědčen, že se nám podaří uspořádat nezapomenutelný Světový pohár i příště a moc se na to těším. Věřím, že u nás opět přivítáme tisíce návštěvníků a další miliony diváků z celého světa u televizních obrazovek. Inspirací nám bude nepochybně i naše slovenské středisko Jasná v Nízkých Tatrách, které přivítá světovou ženskou elitu ve sjezdovém lyžování již v březnu příštího roku," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

Špindlerův Mlýn hostil Světový pohár alpských lyžařek už čtyřikrát. Po počátečním nezdaru, když v roce 2003 zhatilo závody počasí, se první podnik uskutečnil na konci roku 2005. Další dva Světové poháry přivítalo krkonošské středisko pokaždé s tříletým rozestupem v roce 2008 a 2011. Zatím naposledy se ženská sjezdařská elita vrátila do České republiky po osmi letech v roce 2019. Během dvou dnů vidělo závody v areálu Svatý Petr téměř 19 tisíc fanoušků.  Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři