×
Světový pohár 2015/16 otevřou tradičně sjezdaři obřím slalomem v Söldenu a český tým bude u toho

Světový pohár 2015/16 otevřou tradičně sjezdaři obřím slalomem v Söldenu a český tým bude u toho

23.10.2015

Už o tomto víkendu se opět spustí kolotoč Světového poháru. Nejlepší obřákáře světa přivítá náročný Sölden s dlouhou tratí ve vysoké nadmořské výšce a jedním z nejprudších úseků na celé tour. V sobotu je na pogramu obří slalom žen, v neděli se na start postaví muži. České duo Kateřina Pauláthová a Pavla Klicnarová ladily formu na rettenbachském ledovci už v pátek, mužská želízka Kryštof Krýzl a Adam Kotzmann söldenský sníh zkusí až v sobotním tréninku.

 

Kateřina Pauláthová si ještě před měsícem nebyla jistá, zda prolog SP v Söldenu stihne. Přípravu totiž kvůli zranění začala později, než obvykle. “Pak jsem ale absolvovala vydařený trénink na Hintertuxu, kde jsem jezdila na čistém ledě. Ve srovnání s nejlepšími Slovinkami jsem jezdila rychlé časy a měla z toho dobrý pocit. Říkala jsem si ‘ještě jedno takové soustředění a bude to super’.” To se sice kvůli přívalům sněhu nekonalo, ale i tak se Kateřina rozhodla, že do toho půjde. 

“Nedávám si na Sölden žádný konkrétní cíl, protože toho tréninku letos bylo opravdu míň. Až dnes po volném ježdění na závodní pistě jsem si intuitivně vybrala závodní lyže. Pojedu na nových agresivnějších modelech, kopec je tu letos dobře prolitý vodou a je hodně tvrdý.” I když Sölden nepatří ke Kateřininým oblíbeným sjezdovkám a po předchozích zkušenostech by prudkou část kopce nejraději z trati vystřihla, je před závodem pozitivně nastavená. “Nějakou nervozitu už sice cítím, ale uvědomuji si, že nemám co ztratit, a že naopak můžu sama sebe překvapit, na samotný závod se hodně těším,” říká naše obřáková jednička.

 

Premiéru ve Světovém poháru prožívá se svých osmadvaceti letech Pavla Klicnarová. “Po medaili z univerziády jsem si splnila další ze svých sportovních snů.” I díky tomu, že bodově lepší Ester Ledecká dala řednost snowboardové přípravě a Šárka Strachová přestala obří slalomy jezdit. Ve hře ale byla i Martina Dubovská, která má podobné body s Klicnarovou. “Původně nominační komise rozhodla pro Maťu, což pro mě v ten okamžik bylo trochu zklamání, o to větší radost jsem ale měla, když jsem zjistila, že jedu,” líčí Pavla. (Pozn. Martina se pro nedostatečné tréninkové objemy v obřím slalomu nominace vzdala.) A jak se cítí na prvním SP? “Je skvělé být na takové akci. Nemám problém s tím, že kopec je ledový nebo prudký, zatím je pro mě nový ten obrovský rozruch kolem, musím si zvyknout,” umívá se a dodává “Je to svělá atmosféra.” Ani Pavla nepomýšlí na konkrétní umístění. “Na závod se těším, ale nechci podlehnout nervozitě a tak nepřemýšlím nad čísly, zato chci jet jak nejlépe umím a užít si to.”

 

Kryštof Krýzl s Adamem Kotzmannem dorazili do dějiště až v pátek v podvěčer. Dnes ještě trénovali obřáky s rakouským áčkem na Schnalstalu. “Měli tam skvěle připravenou pistu, dokonale prolitou vodou, super trénink,” shodují se kluci. Na onu pistu pustili ale jen tři vybrané týmy. Našim klukům zajistil kvalitní trénink, díky vynikajícím kontaktům, jejich trenér Daniel Fahrner. 

 

Ještě dnes čeká naše reprezentanty předsezónní kontrola materiálu a zítra může vše vypuknout. Kateřina Pauláthová vyrazí na trať s velmi slušným startovním číslem 39 a Pavla Klicnarová se na trať vydá jako 69. Závod vysíla v přímém přenosu Eurosport a vysílání bude obohaceno o přímé vstupy z dění. První kolo začíná v 9.30, druhé ve 12.45 hod.

 

(EK)

 

 

Photos: CzechSki/E.Kurfürstová

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři