×
Super-G Val Gardena: Ledecká bere dosud nejlepší svěťákový výsledek kariéry!

Super-G Val Gardena: Ledecká bere dosud nejlepší svěťákový výsledek kariéry!

19.12.2018

Skvělé 11. místo ve Světovém poháru v super-G si z Val Gardeny odváží česká reprezentantka Ester Ledecká. Znamená to pro ni nejlepší super-G výsledek v SP v kariéře a vyrovnání třetího nejlepšího výsledku celkově. Gratulujeme. Kryštof Krýzl v Saalbachu - Hinterglemu nedokončil první kolo obřího slalomu a zítřejší slalom vynechává. Startuje tak Ondřej Berndt.

Nahoru, dolů a znova… Tak lze charakterizovat dosavadní průběh letošní lyžařské sezóny v podání naší nejlepší sjezdařky a olympijské vítězky v super-G Ester Ledecké. Po chybách ve sjezdu dnes v super-G ve Val Gardeně předvědla výbornou jízdu a zajela 11. místo. Na vítěznou Ilku Štuhecovou ztratila 0,76s. Na druhém úseku zaznamenala dokonce opět druhý nejrychlejší mezičas. 

„Mám strašnou radost. A je to pěkný dárek k mému dnešnímu svátku. Jízdu jsem si dnes hrozně moc užila, každou bránu a do cíle jsem přijela úplně šťastná. Bylo mi v ten okamžik úplně jedno, kolik ztrácím, i když ta ztráta byla krásná. Byla to dnes moc hezká jízda,“ byla moc spokojená Ester a my s ní, protože výsledky v TOP15 v SP jsou prostě fantastické! 

Méně spokojen je s posledními závody Světového poháru Kryštof Krýzl. Ve svém letošním první obřím slalomu SP (a také prvním OSL v SP po návratu po zranění) v Alta Badii 16. prosince byl spolu s dalšími dvěma závodníky z Rakouska diskvalifikován za překročení času vyhrazeného pro prohlídku trati. Na prohlídce zůstal o dvacet vteřin déle. „Dali nám podmínečný start. Hned ve třetí bráně se mi překřížily lyže. To jsem ještě ustál a ve čtvrté se opakovalo totéž a to už jsem spadl. Nakonec nás ale stejně všechny tři diskli,“ říká Kitan s tím, že si bude muset dávat větší pozor. Nicméně poměrně často se stává, že závodníci o několik málo vteřin nebo minut překročí čas pro prohlídku trati a běžně to bývá bez odezvy. 

V dnešním obřím slalomu v Saalbachu – Hinterglemu, který byl náhradou za zrušený úvodní obří slalom v Söldenu, Kryštof bohužel opět cíl neviděl. „Jsem teď trochu v háji. Po Číně bojuji s jetlegem a jsem úplně hotový. Musím tu sérii přerušit, srovnat se s evropským časem, potrénovat a až budu fit, zase začít závodit,“ uvádí český reprezentant. 

V zítřejším slalomu, náhradním za zrušený SL ve Val d’Isere, proto nastoupí Ondřej Berndt. Doufejme, že už srovnaný s časovým posunem z Číny a naopak s čínskou formou, neboť se mu opravdu dařilo a přivezl si výborné body. Ty se mu v zítřejším SL projeví jen z části, ale po Vánocích už bude mít ve světovém žebříčku pod deset FIS bodů, konkrétně 9,20. 

Závod již tradičně přenáší Eurosport. Od 9.45 hod. začíná 1. kolo a od 12.45 hod. kolo druhé. Vše v přímém přenosu.

Výsledky dnešního SG žen ve Val Gardeně s 11. Ester Ledeckou můžete vidět zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska