×
Super – G a alpská kombinace byly na Mezinárodním mistrovství ČR a Slovenska pro nepříznivé počasí zrušeny.

Super – G a alpská kombinace byly na Mezinárodním mistrovství ČR a Slovenska pro nepříznivé počasí zrušeny.

01.04.2015

Závodem super – G, které se mělo započítávat do odpolední alpské kombinace, a alpskou kombinací mělo dnes ve Špindlerově Mlýně na červené sjezdovce pokračovat první společné mistrovství České republiky a Slovenska v alpských disciplínách.

Týmy se včera odpoledne přesunuly z Koutů, kde se konaly  mistrovské slalomy obou dvou zemí. Už včera panovala, vzhledem k větrnému počasí a nepříznivé předpovědi na dnešek, vůči dnešnímu super - G určitá skepse. Pořadatelský tým Ski klud Produkce však do poslední chvíle dával závodům šanci. Všechni se tedy chovali podle plánu, jen počasí mělo na věc jiný názor. Napřed se start posunul o třicet minut, potom o dalších patnáct. Téměř hodinu po původně plánovaném startu, absolvovali členové Jury inspekční jízdu tratí a v jejím cíli dospěli k jedoznačnému rozhodnutí závod v super-G a tím pádem i v alpské kombinace zrušit. Technický delegát Kazimierz Korzeniowski z Polska nám řekl: „Ve vrchní části trati fouká velmi silný vítr, viditelnost není dobrá a ve spodním úseku se trať už po prohlídce v několika bránách propadla. Vylámaly se z ní kvádry sněhu. Po zralé úvaze se proto Jury rozhodla závod zrušit, nebyl by ani regulérní ani bezpečný.“

Program pokračuje zítra mistrovstvím České republiky v obřích slalomech žen a mužů. Závodit se bude na Červené sjezdovce. Pozítří se jedou obří slalomy žen a mužů jako mistrovství Slovenska tamtéž.

 

(EK)Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři