Start MS ani napodruhé nevyšel, po včerejší AC žen vinou počasí zrušeno dnešní super-G žen i zítřejší AC mužů

Start MS ani napodruhé nevyšel, po včerejší AC žen vinou počasí zrušeno dnešní super-G žen i zítřejší AC mužů

5 min 8 s

Ester Ledecká si na svůj první start na MS musí ještě počkat a nejen ona a ostatní rychlostní lyžařky, ale i muži. Nejen že se dnes zrušili SG žen, ale Jury v odpoledních hodinách rozhodla s vyhlídkou špatného počasí také o zrušení zítřejší alpské kombinace mužů.


Dva dny čekaly ženy na svůj první strat na MS a dva se nedočkaly. Nepřímné je to nejen zhlediska pořdetelským peripetií, které už nedávají příliš mnoho prostoru k učinění dalších zěn, ale také pro závodnice, které jsou už druhý den mentálně nastaveny do závodního módu. Každý večer usínají s tím, že na druhý den je čeká důležitý závod, každé ráno se probouzejí do závodního nastavení a absolvují rutiny s tím spojené. Když se pak závod zruší, nelze hovořit o dni volna. Závodnice jsou psychicky vytíženy podobně, jako kdyby závodily. Zvlášť dnes, kdy už vše bylo připraveno ke staru, předjezd v cíli a startovní číslo jedna - domácí Marta Bossino - už svlečená do kombinézy. V ten okamžik přišla zpráva o mlze v horní části trati a odložení startu. Když se 45 minut situace nelepšila, rozhodla Jury o snížení startovní pozice do místa náhradního startu, o cca osm bran níž, v naději, že se mlha v níže rozplyne. Ani po dlších 45 minutách se tak nestalo a ve 14.30, kddy už bylo další odložení častru z hlediska časového nepřijatelné (závod by se dojížděl za šera), Jury závod zrušila.

"Vůbec nás nenapadlo, že by se to nemělo jet, rozježdění a všechno kolem probíhalo, jako by se jelo. Až když jsme přijeli před startem na své pozice, zjistili jsme, že se na kopci válí mlhový mrak a pak už se jen čekalo,” shrnul dění Tomáš Bank a dodal: “Škoda, kdyby se start uskutečnil v 10.30, jak bylo původně zamýšleno, odjelo by se to, viditelnost v té době byla dobrá. Ale jedeme dál, teď ten program bude trochu nasekaný, ale pokud se to všechno odjede, tak v pohodě. Na různé přesuny jsme zvyklí a Ester je zvládá dobře.” 

Nový program MS po dnešních změnách:

10. 2. žádný závod

11. 2. SG ženy

12. 2. trénink DH ženy, muži

13. 2. sjezd ženy

14. 2. sjzed muži

15. 2. alpská kombinace ženy, muži

16. 2. paralel ženy, muži

17. 2. týmový paralel

18. 2. obří slalom ženy, kvalifikaci obří slalom muži

19. 2. obří slalom muži

20. 2. slalom ženy, kvalifikace slalom muži

21. 2. slalom muži

 

(EK)

Photo: archiv pořadatele MSPomoc Ukrajině