Spokojená nejsem, limity posunu na maximum při světovém šampionátu, věří Dubovská

Spokojená nejsem, limity posunu na maximum při světovém šampionátu, věří Dubovská

3 min 53 s

Česká jednička Martina Dubovská vylepšila sobotní umístění, v neděli obsadila ve slalomu 18. místo. Ačkoli dosáhla na domácí půdě nejlepšího výsledku v kariéře, tak tušila, že měla šanci na ještě lepší umístění. Naplno ukázat své dovednosti se rodačka z Třince pokusí na blížícím se mistrovství světa ve francouzském Courchevelu.


Předvedenou jízdu v prvním kole lze hodnotit jako povedenou. Třicetiletá rodačka z Třince figurovala po dojetí poslední závodnice na 14. místě a TOP 10 měla na dohled.

Elitní desítka neklapla. Martina Dubovská si pohoršila o čtyři pozice na konečnou 18. příčku, v cíli proto měla ke spokojenosti daleko.

„Nejsem spokojená, a to hlavně s druhým kolem, měla jsem být rychlejší. Každopádně doufám, že se poučím a výsledky budou už jenom lepší. Myslím, že jsem nezvládla ideálně nájezd do roviny, takže mi chyběla potřebná rychlost,“ nechala se slyšet Dubovská po dojetí druhého kola.

„Trať byla perfektní, jedna z nejlepších, na jaké jsem kdy jela, organizátoři odvedli výbornou práci. Zároveň musím poděkovat za atmosféru, diváci fandili neuvěřitelně,“ pokračovala třinecká rodačka.

O pouhých šest setin uteklo rekordní 86. vítězství ve Světovém poháru Mikaele Shiffrinové, Američanka se musela sklonit před Lenou Dürrovou.

„Myslím, že se Mikaele podaří vyrovnat rekord na další zastávce Světového poháru, v takové formě vyhraje ještě velké množství závodů. Jsem moc ráda za Lenu, která dřela a po dlouhé době se dočkala své druhé výhry,“ nešetřila Dubovská chválou na dvě nejlepší ženy víkendového programu.

Řeč padla i na světový šampionát, který startuje 6. února ve francouzském Courchevelu. „Doufám, že podám co nejlepší výkon. Vytyčené cíle nemám, hlavně chci posunout své limity na maximum,“ svěřila se aktuálně sedmnáctá nejlepší slalomářka světa.Pomoc Ukrajině