Speed week ve Špindlu našel nové mistry ČR v SuperG a kombinaci, slavili Zabystřan, Sommerová a Gašparíková

Speed week ve Špindlu našel nové mistry ČR v SuperG a kombinaci, slavili Zabystřan, Sommerová a Gašparíková

4 min 34 s

V polovině března hostil Špindlerův mlýn závody Českého poháru pod názvem Speed Week, výsledky těchto klání vygenerovaly nové mistry České republiky v SuperG a v alpské kombinaci. Mezi muži potvrdil svou pozici a také výsledky z Univerziády Jan Zabystřan, jenž ovládl oba závody. V ženském poli je novou mistryní ČR v super obřím slalomu Celine Sommerová, alpskou kombinaci vyhrála Klára Gašparíková.


Přeložené závody Speed week ve Špindlerově Mlýně našly svůj nový termín 15. a 16. března, v jejich rámci se střetla česká elita a rozdala si to o titul nových republikových šampiónů v disciplínách SuperG a alpská kombinace. České startovní pole doplnili závodníci a závodnice ze Slovenska a Velké Británie.

Ve slunných podmínkách a za teplot několik stupňů pod nulou se startovalo už před devátou hodinou ranní, tak aby se předešlo případnému polednímu změkčení trati v očekávaném oteplení. Na červené sjezdovce ve Svatém Petru se do tratě SuperG pustily jako první ženy, které se musely vypořádat s celkem 39 brankami. Nejlépe to zvládla Celine Sommerová, která se s náskokem 26 setin sekundy stala novou mistryní ČR. Mezi muži dle očekávání kraloval Jan Zabystřan, jenž na dalšího Čecha v pořadí najel víc jak sekundu.

Ve čtvrtek už se startovní pole čítající 26 žen a 41 mužů přesunulo na sjezdovku Stoh, kde na ně čekala slalomová trať v rámci alpské kombinace. S těsnými brankami, kterých bylo v závodě 49 pro ženy a 55 pro muže, si neporadilo 18 jezdců či jezdkyň. Z těch, kteří se do cíle dostali, byli nejúspěšnější Jan Zabystřan a Klára Gašparíková. Oba se propletli brankami v nejrychlejším čase kola a zaslouženě tak získali zlaté medaile z republikového mistrovství v alpské kombinaci.

Výsledky SuperG žen:

1. Celine Sommerová (CZE)      1:15,21

2. Klára Gašparíková (CZE)        +0,26

3. Sára Jedličková (CZE)             +1,50

Výsledky alpské kombinace žen:

1. Klára Gašparíková (CZE)        2:02,00

2. Sára Jedličková (CZE)             +2,53

3. Charlotte Holmesová (GBR)+3,99

Výsledky SuperG mužů:

1. Jan Zabystřan (CZE)                1:11,69

2. Martin Hyska (SVK)                +0,76

3. David Kubeš (CZE)                   +1,17

Výsledky alpské kombinace mužů:

1. Jan Zabystřan (CZE)                1:51,10

2. David Kubeš (CZE)                   +2,83

3. Jan Sanitrar (SVK)                   +3,58

 

Kompletní výsledky všech závodů najdete zde.

 

 

Foto: @josefstepanphotographer (galerii najdete na tomto odkaze)Pomoc Ukrajině