×
Specialisté na technické disciplíny v září přitvrdili

Specialisté na technické disciplíny v září přitvrdili

06.10.2019

S příchodem podzimu začíná ve vzduchu pomalu viset zima. Pro naše alpské lyžaře to platí dvojnásob, neboť do prvního Světového poháru sezóny zbývají už jen tři týdny. V posledních letech býval v Evropě problém najít v září optimální sněhové podmínky, letošní rok byl ale výjimkou. A tak zatímco sjezdaři museli za kvalitními rychlými kilometry vyrazit do Chille, jejich reprezentační kolegové Kryštof Krýzl, Daniel Paulus a Ondřej Berndt, jehož start je plánován na Openingu v Söldenu, trénovali dvakrát v Saas - Fee a nyní do tohoto švýcarského střediska míří znovu.

V srpnu se mužský tým de facto rozdělil na dvě části, když Jan Zabystřan s Tomášem Klinským odletěli s Ester Ledeckou na jižní polokouli a Filip Forejtek k dalšímu studijnímu pobytu do Colorada, kde mu přiznali stipendium na čtyři roky. V Evropě zůstali Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a Daniel Paulus. Jejich dva desetidenní výjezdy v Saas - Fee se povedly, počasí je na ledovec pustilo téměř všechny plánované dny a na kvalitu tréninku si rozhodně nemohli stěžovat. „Podmínky nám po oba dva výjezdy přály a mohli jsme se díky tomu věnovat i hodně obřáku. V jeho tréninku jsme si nevedli vůbec špatně, ale vše se ukáže až v závodech,“ vzkazoval přímo ze Saas - Fee Ondřej Berndt a Daniel Paulus spokojeně doplnil: „Měli jsme porovnání s chorvatskými, rakouskými, ruskými, finskými i jinými týmy a přestože jsme ještě nějaké rezervy cítili, časově jsme byli zcela konkurenceschopní.“  

Důvody ke spokojenosti má rovněž Kryštof Krýzl. Po loňské návratové sezóně ze zranění kolene maká naplno a negativní zkušenost se mu zřejmě podařilo kompletně překonat. Možná i díky novému impulzu, když změnil po třech letech dodavatele matriálu a přešel na vybavení Atomic. „Byla už to pro mě na konci minulé sezóny trochu křeč, i co se týče optimálního nastavení materiálu. Byl to problém. A když se mi naskytla příležitost testovat Atomic, napřed lyžáky, sáhl jsem po ní. Zafungovalo to a s Atomicem se navíc dobře komunikovalo, vnímám to jako dobrý krok. I fakt, že máme všichni v týmu tento materiál má svůj význam, zpětná vazba v testování a tréninku je okamžitá.“ Celkově je Kitan spokojen s atmosférou v týmu: „Baví mě to s kluky. Makáme, potencujeme se, jsme kamarádi, což je základem k úspěšné spolupráci, funguje to. Už se těším na sezónu.“ Další novostí u Kryštofa je, že se stal studentem. „Začal jsem chodit na bakalářské studium na Palestře, obor kondiční specialista. Teď tam půjdu poprvé,“ uzavírá.

Na sezónu se pilně připravují také členové „B“ týmu. Slalomář Michal Staszowski v polském soukromém týmu pod vedením Sebastiana Bialobrzyckeho, Jan Skořepa rovněz v soukromém týmu v JF Aktiv stejně jako Martin Štěpán. Ten si ale na letním kondičním reprezentačním soustředění v Nymburku vymknul kotník a musel vypustit dva kempy na sněhu. V září už ale v Saas - Fee nechyběl. „Kotník na lyžích drží dobře, ale kondičně tam je manko, které budu muset dohnat,“ vzkázal Martin. 

V nejbližších dnech náš mužský tým opět zamíří do Saas - Fee, s nimi už i sjezdař Tomáš Klinský, jediný Jan Zabystřan má vzhledem ke svému zranění z Chille (viz článek z 3. října) vynucenou pauzu. 

Naplno se připravují rovněž naše ženy, o kterých se dozvíte v připravovaných článcích.

(EK)

Photo: CzechSki/Archiv reprezentantů

 

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři