SP Soldeu: Na andorském svahu Dubovská ani Jelínková nebodovaly

SP Soldeu: Na andorském svahu Dubovská ani Jelínková nebodovaly

3 min 33 s

Andorské Soldeu, které hostilo v minulé sezoně finále Světového poháru, tento týden přivítalo nejlepší slalomářky světa k závodům v obřím a klasickém slalomu. Českým reprezentantkám Martině Dubovské a Adrianě Jelínkové se v obou závodech nepovedlo proniknout do bodované třicítky.


Program v Soldeu zahájil sobotní obří slalom, do kterého nastoupila specialistka na tuto disciplínu Adriana Jelínková. Na svah se vydala se startovním číslem 35 a s tratí se prala statečně. Po několika menších chybičkách se usadila na 29. místě a vyčkávala, jestli její jízda přeci jen nebude stačit na postup do druhého kola.

V postupové třicítce se ale nakonec neudržela a po několika minutách klesla na konečné 33. místo. Od postupu do druhého kola dělilo českou reprezentantku, která v této sezoně vybojovala devět bodů do hodnocení Světového poháru, nakonec 27 setin sekundy.

Jelínková se představila také v nedělním slalomu, ale ve střední části se neudržela v trati a úvodní kolo nedokončila. Mnohem větší naděje na úspěch měla slalomářská specialistka Martina Dubovská, která v této sezoně ve slalomech posbírala prozatím 73 bodů.

Dubovská zahájila svou jízdu velmi dobře a atakovala pozice někde kolem první desítky. Ve střední části svahu ovšem podjela branku a ve snaze udržet se v trati se málem položila na bok. Tato chyba znamenala nejen ztrátu rychlosti, ale především nabrání vysokého manka, které už nedokázala smazat. Dubovská v nedělním závodě obsadila konečné 37. místo, na postup do druhého kola ztratila přes půl sekundy.

Ženský Světový pohár pokračuje příští týden ve švýcarské Crans Montaně závody ve sjezdu a super G.

Foto: Alexis Boichard/Agence ZoomPomoc Ukrajině