×
SP slalom Semmering: Šesté místo Šárky Strachové a osmnácté místo Martiny Dubovské!

SP slalom Semmering: Šesté místo Šárky Strachové a osmnácté místo Martiny Dubovské!

29.12.2016

Nejlepší umístění sezóny, šesté místo, zaznamenala Šárka Strachová a nejlepší umístění kariéry, osmnácté místo, Martina Dubovská v nočním slalomu Světového poháru na rakouském Semmeringu. Gratulujeme.

Velmi těžké první kolo vytyčil trenér Šárky Strachové Klaus Mayrhorer. Branky byly hodně přesazené, blízko sebe a spousta změn rytmu. Nebylo se čemu divit, Šárka složité tratě vyhledává a několikrát jsme z jejích úst slyšeli, že trati SP jsou nedostatečně náročné. Šárka v jeho trati zajela pátý nejrychlejší čas se ztrátou pouhých devíti setin na bedny a 0.68 s na čelo závodu. V druhém kole vyrazila dravě na trať a od startu si vedla perfektně, ale v jedné z branek jí odstřelila lyže a šla mírně do záklonu, což u Šárky nevidíme často, na druhou stranu je to důkazem, že začala riskovat. V cíli jí pařilo průběžné třetí místo, sedm setin za Ninou Loesethovou, pět za Bernie Schildovou. Hned po ní jedoucí Fridu Hansdotterovou předjela a tak nakonec skončila šestá. Jedná se nejen o papírově nejlepší umístění sezóny, ale i vizuálně to bylo Šárčino letošní nejlepší lyžování.

Životní svěťákové maximum zajela 18. místem Martina Dubovská. Dosud bylo jejím maximem dvaadvacáté místo v Aspenu z před dvou let. Základ k dnešnímu úspěchu položila v těžkém kole prvním, ve kterém se prosadila se startovním číslem padesát na 19. místo. Po průjezdu cílem druhého kola jí patřilo průběžné druhé místo, ale závodnice po ní chybovaly a Maťa se posunula až na 18. příčku. Před závodem říkala: „Pofrčím jako raketa, mám tady s sebou sestru.“ Asi to byl ten správný talisman, takže Maťo, sestru ode dneška všude s sebou…:-). Po závododě byla Martina nadšená. "Hurá, konečně," říkala šťastně. "První kolo jsem jela naplno. Už na startu jsem byla správně naštvaná, že tam pořád nejsem, tak jsem ráda, že to teď vyšlo. Trať byla super ledová, jenom dvě díry po cestě a Klaus to dobře postavil," pochvalovala si náročnou trať, s jejíž rukopisem se setkala letos v tréninku, když pár dní trénovala se Šárkou na Pitztalu. "Druhé kolo jsem jela taky co to dá, ale závěr jsem trochu méně riskovala, už jsem neměla tolik sil. Do toho prvního kola jsem dala fakt všechno." 

Další česká reprezentantka Kateřina Pauláthová se startovním číslem šedesát nedokončila první kolo, když po prvním mezičase, na kterém ztrácela 1,98 s, vyjela z náročné trati.

Výsledky slalomu na Semmeringu najdete zde.

(EK)

Photo: Ivo Stejskal

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři