×
SP Levi: Vítězem slalomu mužů je Neureuther, Češi nebodovali, Krýzl nestíhal start

SP Levi: Vítězem slalomu mužů je Neureuther, Češi nebodovali, Krýzl nestíhal start

12.11.2017

První závod SP mužů, slalom ve finském Levi vyhrál Felix Neureuther z Německa před Norem Henrikem Kristoffersenem a Švédem Mattiasem Harginem. Ondřej Berndt do druhého kola nepostoupil, Kryštof Krýzl nedokončil první kolo a málem nestihl start.

Ondra Berndt vyrazil na trať jako 88. a zajel šedesátý čas. Na prvním mezičasu ztrácel slušných 0,43s, na druhém 0,63s, na třetím ztráta narostla na 2,16s a v cíli to bylo výsledných 3,07s. „Pocitově se mi jel vršek dobře, jen první vlnu jsem si možná až moc pojistil a druhou taky trochu. Jsem tady poprvé a nevěděl jsem, co to udělá. Na prudkém jsem s tím bojoval, přijel jsem tam trochu v záklonu a v tom duchu to sjel, nešupajdil jsem tak z kopce dolů. Byly tam rezervy, budu muset dotrénovat na prudkém,“ zhodnotil Ondřej Berndt a dodal: „Nejsem moc spokojený, ale bylo určitě dobré sem jet. Pro vývoj závodní sezóny mi to, myslím, může hodně dát.“ Nyní ho, po zítřejším návratu domů, čeká ve čtvrtek obřák FIS v Soldě a následně dva dny trénink. „Měli by v Soldě otevřít prudkou sjezdovku, tak snad se na ni dostanu,“ doufá.

Kryštof Krýzl prožíval směsici smutku a naštvání. „Nestihl jsem málem start, jsem úplnej blbec,“ lamentoval. „Najednou se startovní tempo zrychlilo a když jsem se anglicky zeptal jednoho servisáka, co se zrovna vracel ze startu, které číslo startuje, rozuměl jsem, že 45 a ono už jela 55. Za chvíli mě začali vyvolávat. Byl to největší stres, co jsem kdy zažil, extrém, který už nechci nikdy zažít.“ Na Kryštofa nakonec na startu museli čekat a ani si nestihl utáhnout správně boty a už vůbec ne se zkoncentrovat na výkon. „Hned po startu na prvním hrbu jsem udělal chybu - napálil jsem to a skoro zastavil, v prudkém mě to zase několikrát hodilo hodně dozadu, pak jsem před cílem narovnal nájezd do vlásenky a nestihl to. Před startem jsem nestihl ani report od trenéra a boty mi během jízdy povolily.“

„Mrzí mě to, protože jestli si nezlepším body, tak s těmi šedesátkami se to všude nedá, někde tě trať dál nepustí. A tady se to zrovna dalo a já si věřil, v tréninku jsem jezdil dobře,“ neskrýval zklamání Kryštof.

V pondělí oba reprezentanti letí domů. Za pár dní už ale opět jedou. Ondra na obřák FIS v Soldě, pak dva dny tréninku tamtéž na prudké sjezdovce a další závody v St. Caterině. Kryštof odlétá ve čtvrtek na téměř tři týdny od USA. „Cílem je dobře potrénovat a z toho pak celou sezónu těžit. Závodit budu kromě SP v Beaver Creeku i v Severoamerickém poháru (NAC), kde doufám vylepším body.“

Výsledky slalomu mužů v Levi najdete zde.

(EK)

Photo:FB M.DobovskáToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři