SP Levi: Dubovská v druhém slalomu osmnáctá. Z vítězství se znovu radovala Shiffrinová

SP Levi: Dubovská v druhém slalomu osmnáctá. Z vítězství se znovu radovala Shiffrinová

5 min 23 s

Slalomářky za sebou mají druhý závod nového ročníku Světového poháru. Česká reprezentantka Martina Dubovská v nedělním slalomu ve finském Levi obsadila osmnáctou pozici, její reprezentační kolegyně Elese Sommerová nedokončila druhý závod v řadě. Stejně jako v sobotu, tak i dnes na sjezdovce Levi Black dominovala Američanka Mikaela Shiffrinová. Další zastávkou světového poháru bude příští víkend americký Killington.


Dubovská ustála chybu v prvním kole, Sommerová znovu nedokončila

Nedělní závod startoval ve finském Levi v 10:15. Oproti předchozímu dnu opadla mlha, závodnice tak měly mnohem lepší viditelnost. Martina Dubovská se na trať vydala se startovním číslem čtrnáct. V horní části sjezdovky měla problémy, kdy po chybě málem vypadla z trati. Udržela však nervy na uzdě a vrátila se do ideální stopy. Po prvním kole jí patřilo 18. místo. Vedoucí pozici držela po prvním kole vítězka sobotního závodu Američanka Mikaela Shiffrinová. 

 

„V prvním kole mě ta velmi velká chyba stála asi šest desetin. I když jsem pak ztrátu stahovala, tak jsem tam nechala strašně moc času. Na druhou stranu jsem měla štěstí, že jsem tu chybu vůbec nějak vykorigovala,“ řekla Dubovská. 

 

Další česká závodnice Elese Sommerová startovala s číslem 59. Stejně jako ve včerejším závodě však ze závodu bohužel hned ve vrchní pasáži vypadla. 

 

Osmnácté místo pro Češku, vítězný double bere Shiffrinová

Druhé kolo začalo ve 13:15. Martina Dubovská předvedla kontrolovanou jízdu bez výraznějších chyb a 18. místo si i díky několika výpadkům svých kolegyň udržela. 

 

„Z druhého kola jsem trochu smutná. Myslím si, že mám na víc. Ale každý bod se počítá. Mladé holky jezdí opravdu rychle, což umím i já. Když spojím všechno dohromady a celá trať se mi podaří bez chyb, tak by z toho také mohl být nějaký pěkný výsledek,“ uvedla Dubovská

 

Královnou Levi se stala Mikaela Shiffrinová, která má tak na svém kontě celkově šestého soba za vítězství v tomto finském středisku. Druhé místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová, třetí pozici si zajistila Slovenka Petra Vlhová. Na vítězku ztratila Dubovská 2,67 s.

 

Slalomářky se do akce dostanou zase příští víkend, kdy se představí v americkém Killingtonu. „V Levi budeme ještě jednu noc, potom poletíme do New Yorku, kde přespíme u mé tety. Následně budeme pokračovat směrem do Killingtonu, kde bychom měli absolvovat nějaké dva tři dny tréninku před závody, abych si zvykla na americký sníh. Teď si trošku oddychneme a hurá na další závody,“ svěřila se s plány na následující dny Dubovská.  

 Pomoc Ukrajině