SP Killington: Jelínkové premiéra v českých barvách postup do druhého kola nepřinesla. Obří slalom vyhrála Švýcarka Gut-Behramiová

3 min 19 s

Alpské lyžařky za sebou mají první závod obřího slalomu v nové sezóně. V americkém Killingtonu se na startu představily i dvě české závodnice – Adriana Jelínková a Elese Sommerová. Pro Jelínkovou se jednalo o premiéru v českých barvách. Její výkon na druhé kolo nestačil, skončila na 45. pozici. Sommerová závod nedokončila. Vítězkou závodu se stala Švýcarka Lara Gut-Behramiová. Zítra program v Killingtonu pokračuje slalomem, ve kterém se představí i Martina Dubovská.

V 16:00 středoevropského času odstartoval v americkém Killingtonu premiérový ženský obří slalom nové sezóny. Se startovním číslem 56 se na závodní trať vydala Adriana Jelínková, která dnes absolvovala svůj první závod v českých barvách. V cíli ale na vítězku prvního kola Saru Hectorovou ztratila 3,67 sekundy a obsadila nepostupové 45. místo. Druhá Češka v závodě Elese Sommerová se na trať vydala se startovním číslem 61. Do cíle ale nedojela. V prostřední části trati chybovala a nedokončila tak třetí závod v řadě.

Od 19:00 pokračoval program druhým kolem již bez české účasti. Domácí favoritka Mikaela Shiffrinová útočila na stupně vítězek z 10. místa. Ve druhém kole se ještě o tři příčky propadla a obsadila 13. pozici. Pro první místo si dojela Švýcarka Lara Gut-Behramiová. Druhá byla Italka Marta Bassinová, třetí pozici obsadila Švédka Sara Hectorová.

Zítra je v americkém středisku na programu slalom. České barvy budou v závodě hájit Martina Dubovská a Elese Sommerová. První kolo začíná v 16:15 našeho času, to druhé poté  v 19:00. Živě můžete závod sledovat na ČT Sport Plus.