Smůla pro Skořepu, do premiéry v SP ho nepustilo počasí

Smůla pro Skořepu, do premiéry v SP ho nepustilo počasí

3 min 27 s

Měl to být pro Jana Skořepu velký den. Český reprezentant si měl v neděli odbýt v rakouském Söldenu svou premiéru v seriálu Světového poháru, avšak na start ho nepustily špatné povětrnostní podmínky. Obří slalom byl zhruba v polovině prvního kola zrušen.


Zatímco ženské vydání tohoto ročníku Světového poháru v sobotu započalo bez větších problémů, muži si na svůj první dokončený závod budou muset ještě počkat.

Obří slalom v rakouském Söldenu sice započal, jenomže po jízdě Slováka Adama Žampy bylo jasné, že další lyžaři se na trať už nepodívají. „Dnes počasí nepřálo, už start byl posunut o deset bran níže,“ nechal se slyšet český kouč Jan Fiedler.

Hlavním problémem byly povětrnostní podmínky. „V průběhu závodu se vše měnilo, hlavně vítr. Kluci mezi 30. a 40. místem měli vítr v pohodě, takže zajížděli časy kolem patnáctého místa, zatímco proti závodníkům po 40. pozici dost foukalo. Adamu Žampovi už ležely branky, neviděl před sebe,“ zmínil také konkrétní situaci.

Své premiéry v kolotoči elitních závodů se tak nedočkal Jan Skořepa, který měl startovat s číslem 66. 

„Je to velká škoda, měla to být moje premiéra. Moc jsem se těšil, předvedl bych maximum. Ale nedá se nic dělat, musím počkat a připravovat se dál,“ řekl sedmadvacetiletý Skořepa.

Trenér Jan Fiedler však situaci chápal. „Zrušení závodu je vždy komplikovaná věc, ale na prvním místě je zdraví závodníků a férovost závodu,“ uznal závěrem. Pomoc Ukrajině