×
Slalomy Českého poháru v Koutech vyhráli Berndt a sestry Kotrlovy, závody FIS Rakušanka Eisenbeitlová a Berndt

Slalomy Českého poháru v Koutech vyhráli Berndt a sestry Kotrlovy, závody FIS Rakušanka Eisenbeitlová a Berndt

31.03.2017

29. – 30. března se v Koutech nad Desnou uskutečnily předposlední závody Českého poháru. Na stratu se za teplého počasí utkalo přes sto závodníků ze šesti zemí, ten nejvzdálenější pocházel ze Švédska.

Závody provázelo velmi teplé počasí, které činilo podmínky obtížnými a hýbalo s původě naplánovaným programem. Za pořadatelský tým zhodnotil závody Michal Kestl. „V sobotu se udělalo chybné rozhodnutí odjet závod hned ráno, kdy se doufalo, že bude ještě tvrdá podložka. Ta se ale propadla a tak jsme došli k závěru, že by závod nebyl férový a zastavili jsme ho. Počkali, až trať kompletně změkne, nasolili ji a později odstartovali nový závod. Ten už byl regulérní. Stejně tak nedělní závod. Celkově ale byly podmínky náročné. I proto jsem rád, že si někteří závodníci zlepšili body. Z čeho jsme ale společně s bratry smutní až znechucení jsou reakce některých trenérů. Pro nás jako pro fanoušky lyžování, kteří to činí nezištně a lyžování mají rádi, je to velké zklamání. Někteří trenéři se ale k závodům postavili čelem a těm bych chtěl poděkovat za příkladný přístup, zejména pak Honzovi Fiedlerovi.“

První slalom za slunného a teplého pačasí vyhrála Rakušanka Lisa Eisenbeitlová před Kateřinou Kotrlovou, která zvítězila v rámci ČP a třetí Veronikou Čamkovou, na třetí místo v ČP dosáhla v závodě pátá Klára Kašparová. Mezi muži kraloval Ondřej Berndt před Polákem Andrzejem Dziedziczem a Danielem Paulusem. Čtvrtý Jan Ouvín bral šedesát bodů za třetí místo v ČP.

V neděli panovalo opět velké teplo a k němu bohužel déšť. Z vítězství se ale radovaly v obou kategoriích stejné tváře. Lisa Eisenbeitlová byla opět nejrychlejší, opět byla druhá, v ČP první, Kotrlová, ale tentokrát mladší Petra, která předstihla svou sestru Kateřinu - celkově třetí a v ČP druhou. Třetí místo v ČP obsadila Veronika Čamková. V mužích kraloval opět Ondřej Berndt, druhý byl Rakušan Felix Ortner a třetí Adam Kotzmann. Čtvrtý pak v ČP třetí Daniel Paulus.

Pořadí Českého poháru před závěrečnými závody na MČR vede Kateřina Kotrlová o pouhé tři body před Klárou Pospíšilovu, třetí je Nikola Bubáková a v mužích Ondřej Berndt před Janem Skořepou a Filipem Forejtkem.

Výsledky z Koutů najdete zde.

(EK)Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři