×
Slalomářka Capová těsně pod stupni vítězů v Evropském poháru!

Slalomářka Capová těsně pod stupni vítězů v Evropském poháru!

04.12.2018

Ve druhém slalomu Evropského poháru v norském Trysilu česká reprezentantka Gabriela Capová vyrovnala svůj nejlepší výsledek kariéry v této soutěži. Skončila na 4. místě, od vítězství jí dělilo jen sedmnáct setin a odměnou jí je excelentních 7,65 FIS bodů. O něco lepší body 7,30 zajela jen loňskou sezónu v Far East Cupu na Jižním Sachalinu, ale všichni víme, že Evropský je svou náročností trochu jinde a právě proto – nehledě na matematiku - je dnešní výsledek tolik cenný.

„S výsledky na EP v Trysilu jsme spokojená. Dnes – ve druhém závodě – byly obě dvě jízdy docela povedené. Jelo se mi lépe než první den, už jsem na sebe necítila ten tlak na dokončení závodu.“ Gábina měla startovní číslo dvanáct. „To znamenalo dobrou trať, která mi umožňovala jet vlastní stopu. V závěrečné pasáži jsem sice udělala jednu chybu, když jsem trochu ujela po vnitřní – zase mi spadlo trochu rameno, přilehla jsem si na vnitřní lyži a trochu mě to stáhlo pod bránu, ale ztratila jsem tím fakt málo, víc než půl vteřiny to nebylo,“ uvedla naše reprezentantka, jíž patřil po prvním kole pátý nejrychlejší čas.

Počasí v Norsku bylo i dnes nevyzpytatelné, opět musel být kvůli sněžení posunut start, ale tentokrát jen o hodinu a opět došlo na prolívání trati vodou a následnému solení. Na druhé kolo ale trať úplně nechytla. Gábina na ni vyjížděla jako šestadvacátá a pečlivě sledovala, co to dělá se závodnicí startující těsně před ní.

„Přede mnou jedoucí Švédka se snažila jet vlastní stopu a docela se v tom ztrácela, jela pomalu. I díky tomu jsem věděla, že musím respektovat díry a vyjeté koleje, které tam byly, mít měkké nohy a rychle přehazovat. Bylo to už docela rozbité a byl to boj, ale žádnou velkou chybu jsem neudělala.“ V cíli pak mohla sledovat, jak vyrovnává svůj nejlepší výsledek kariéry v EP a spokojen byl i trenér Boštjan Božić. „Včera s prvním kolem ještě spokojený nebyl, dnes už ale s oběma koly docela ano,“ upřesňuje Gábina a dodává: „Jsem ráda, že se teď vrací práce, kterou jsme udělali loni, mám namysli boj o lepší výchozí pozici v EP – teď ji mám, ale je to vlastně rok práce před tím.“

Mimo to si Gábina dnešním povedeným závodem splnila další cíl letošní sezóny, a sice mít podle nového systému bodovaní, který začne platit úderem následující sezóny pod dvacet FIS bodů ve slalomu. To je totiž hodnota, kterou si lze vyjet pouze na kontinentálním nebo Světovém poháru a zaručuje tak dobrou výchozí pozici pro Světový pohár. Jen pro upřesnění: Nových 19,25 FIS bodů, které má Gábina v průměru vyjeté, v podstatě odpovídá starým 7,25 FIS bodům.

Nyní čeká Capovou letecký přesun domů, kde stráví pár dní a pak vyrazí na trénink obřího slalomu zatím neznámo kam. Dále bude startoval 13. – 14. 12. ve dvou obřích slalomech EP v Andalu a 21. - 22. 12. na SP v Courchevel.

Výsledky druhého slalomu v Trysilu najdete zde a průběžné pořadí slalomu Evropského pohár žen zde.

(EK)

Photo: Archiv G. Capové

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska