Slalom na MČR: Krýzl si ze Špindlerova Mlýna veze mistrovský double. Titul mezi ženami obhájila Dubovská

Slalom na MČR: Krýzl si ze Špindlerova Mlýna veze mistrovský double. Titul mezi ženami obhájila Dubovská

6 min 30 s

V neděli vyvrcholilo ve Špindlerově Mlýně slalomem mistrovství České republiky v technických disciplínách. Svůj celkově devatenáctý republikový titul získal Kryštof Krýzl. Podruhé za sebou kralovala mezi ženami Martina Dubovská. Se sportovní kariérou se rozloučil druhým místem Ondřej Berndt.


Mistr republiky ze sobotního obřího slalomu Kryštof Krýzl (Dukla Liberec) se na slalomovou trať vydal se startovním číslem tři a po prvním kole byl ve vedení. V druhé jízdě se vyvaroval chyb, svůj náskok udržel a mohl se tak radovat z druhého titulu mistra ČR během dvou dnů. Celkově je to pro šestatřicetiletého závodníka už jeho devatenáctý republikový titul.

„Titul mě těší, ale chtěl jsem vyhrát i to mezinárodní mistrovství České republiky, což se mi nepodařilo. Myslím si, že to byly dvě solidní jízdy, ale nechytl jsem takový ten správný rytmus. S jízdami moc spokojený nejsem, ale celkově samozřejmě ano,“ hodnotil Krýzl po závodě. 

Pětatřicetiletý reprezentant dává v posledních sezónách přednost obřímu slalomu před tím klasickým a chce v tom pokračovat i do budoucna.  „Slalom mě baví, myslím, že je to dobrý doplněk na rozhýbání nohou. Ale myslím si, že v mém věku a vzhledem k tomu, že se chci vyšponovat ještě trošku víc výkonnostně, je rozumnější se zaměřit jen na jednu disciplínu,“ komentoval.

Stříbro pro sebe nakonec získal především díky fantastické druhé jízdě Ondřej Berndt (TJ Bižuterie Jablonec), pro kterého to byl zároveň poslední závod kariéry. „Věděl jsem, že pojedu obě kola na plno. Vůbec jsem nebyl nervózní, prostě jsem si to chtěl zajet. Nechtěl jsem vypadnout, v prvním kole jsem udělal dvě velké chyby, což mě štvalo, že jsem nemohl zabojovat tady s Kitanem o titul mistra. Ale užil jsem si to,“ řekl v rozhovoru v cílovém prostoru Berndt. O konci své kariéry hodně přemýšlel. „Nakonec jsem usoudil, že už je asi ten čas a myslím si, že to bylo správné rozhodnutí.“

Krýzla a Berndta na stupních vítězů doplnil Adam Klíma (SKP Kometa Brno), který si dojel pro bronzovou medaili.

Mezi ženami podle očekávání vedla po prvním kole největší favoritka závodu Martina Dubovská (Ski Klub Špindl). Pouhých 18 setin sekundy za ní byla Gabriela Capová (Ski Team Ostrava). Ve druhém kole zajela Dubovská nejrychlejší jízdu časem 43,35 s a svou pozici nejžhavější kandidátky na republikový titul jasně stvrdila. Gabriela Capová udržela druhé místo, bronzová skončila Linda Trejbalová (SKP Kometa Brno).

„Myslím si, že to byly super závody. Počasí i pisty byly skvělé. V prvním kole mě Gabča trošku doháněla, tak jsem ve druhém musela ještě trošku pohnout. Jsem ráda, že jsem to první místo obhájila. Závěr druhého kola jsem pouštěla lyže dolů, co nejrychleji jsem se snažila dostat do cíle. Kdyby se mi to takhle dařilo i na svěťácích, tak to bude skvělé,“ komentovala po závodě staronová mistryně republiky ve slalomu Dubovská. Závodní sezóna pro ni tímto závodem skončila, teď už ji čeká testování lyží a příprava na tu následující.

 

Foto: Josef Štěpán (@josefstepanphotographer)Pomoc Ukrajině