Skvěle rozjetou jízdu zhatila  chyba. Ledecká po nezdaru ve sjezdu vyhlíží kombinační závod

Skvěle rozjetou jízdu zhatila chyba. Ledecká po nezdaru ve sjezdu vyhlíží kombinační závod

4 min 16 s

Závod rozjela skvěle, na prvních mezičasech byla v zelených číslech. Ve střední pasáži však přišla výrazná chyba a Ester Ledecká se jen těsně vyhnula pádu. Závod sice dokončila, cílem olympijského sjezdu však projela s velkou ztrátou.


Ester Ledecká, která vstupovala do závodu se startovním číslem pět, se do své jízdy vrhla po hlavě, riskovala a volila velmi přímou stopu. Na prvních dvou mezičasech nabírala postupný náskok na prozatím vedoucí Italku Curtoniovou. Vpravotočivé zatáčce před poslední třetinou sjezdovky přišla chyba, která zhatila veškeré medailové naděje. Ledecká nepříjemnou situaci zavánějící nebezpečným pádem nakonec ustála a závod ve volném tempu dokončila.


„Mrzí mě to vůči všem lidem, kteří kvůli mně vstávali. Ale prostě se to nepovedlo, to je sport. Musíme to ještě zanalyzovat, aby se to příště nestalo,“
 zhodnotila po své jízdě pro Českou televizi šestadvacetiletá česká reprezentantka. „V té pasáži to i při trénincích dost zamačkávalo. Myslím si, že jsem tam měla dobrou nájezdovou rychlost, ale kousla se mi lyže a zamáčklo mě to,“ dodala vítězka snowboardového paralelního obřího slalomu z minulého týdne a celkem už trojnásobná olympijská šampionka.


Dalším závodem pro Ledeckou bude v Pekingu alpská kombinace, která je na programu ve čtvrtek 17. února od 3:30 SEČ. 
„Na kombinaci se moc těším. Slalom jsem jela na tréninku letos jen jednou. Budu se snažit podat nejlepší výkon, kterého budu v ten den schopna. Doufám, že zítra bude čas udělat pár oblouků na slalomkách, dáme nějaké dobré rozježdění před závodem,“ vyhlíží Ledecká.


Další dvě Češky na startu Tereza Nová a Barbora Nováková dokončily závod na 28. respektive na 29. místě. 


Olympijskou vítězkou ve sjezdu se stala Švýcarka Corinne Suterová. Stříbro získala Italka Sofia Goggiaová, bronz další Italka Nadia Delagová. 


ZOH 2022 Peking: Sjezd ženy:

1. Corinne Suterová (Švýcarsko), 1:31.87

2. Sofia Goggiaová (Itálie),  + 0.16 s

3. Nadia Delagová (Itálie),  + 0.57 s

27. Ester Ledecká (Česká republika),  + 6.31 s

28. Tereza Nová (Česká republika), + 7.51 s

29. Barbora Nováková (Česká republika), + 7.63 s

 

(AM)Pomoc Ukrajině