Skvělá zpráva před MS: Gabriela Capová opět boduje ve Světovém poháru!

Skvělá zpráva před MS: Gabriela Capová opět boduje ve Světovém poháru!

5 min 50 s

Pět bodů za 26. místo si v sobotním slalomu Světového poháru ve slovinském Mariboru připsala česká reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová. Před blížícím se MS je to ta nejlepší zpráva. Gratulujeme a věříme, že tento výsledek dostane naši reprezentantku do optimální psychické pohody pro MS. Martině Dubovské utekl postup do druhého kola o jedenatřicet setin.


Maribor svým počasím opět nezklamal. Vy, kteří sleduje závody SP v tomto středisku po mnoho let víte, o čem je řeč. Teplé, uplakané počasí – prostě „prádelna“, která dává zabrat jak závodní pistě, tak samotným závodnicím a to i za skutečnosti, že pistu pořadatelé dokonale prosolí. Výjimkou je v tomto ohledu naše reprezentantka Gabriela Capová. Opět totiž ukázala, že jí tyto podmínky nerozhodí, naopak z nich dokáže skvěle vytěžit a proměnit je ve svou výhodu, respektive v bodový zisk ze Světového poháru. 

Se startovním číslem 43 se jako žena s nejvyšším startovním číslem protáhla do druhého kola. Patřila jí třicátá příčka. Ve druhém kole zajela 3. nejrychlejší čas a posunula se na konečnou 26. příčku. Po Killingtonu tak bodovala podruhé v letošní sezóně, potřetí v kariéře.

„Mám radost, že se mi teď povedlo postoupit po těch závodech, kdy se mi tolik nedařilo. Emoce byly, protože to bylo o fous a byla jsem na sebe naštvaná, že by to nemuselo vyjít, že mě někdo zezadu ještě předjede a nevydrží to, takže jsem až do konce závodu byla v napětí a trnula. Pak jsem měla radost.

Ve druhém kole jsem se snažila využít startovní pořadí jedna. Myslím, že jsem se do toho v druhém kole pustila bez ruční brzy, a že to bylo docela dobré, že se ta jízda povedla, jela jsem naplno. Nějaké drobné chybičky tam byly, ale celkově panuje s jízdou spokojenost,“ říká Gábina.

Martina Dubovská už opět trénuje se svým otcem Janem a slalom v Mariboru byl zatím jejím letošním nejlepším počinem v SP. V prvním kole obsadila sedmatřicátou příčku s odstupem 0,31s na postup do druhého kola. „Bylo to dnes o hodně lepší než dosud. Sice mě mrzí, že to na druhé kolo nevyšlo, ale beru si z toho pozitiva do dalšího závodu. Ztratila jsem ve střední části, ale vím, že je to na dobré cestě,“ byla ráda za mariborskou jízdu prvního kola Martina. Pro úplnost, Martina zajela hned první úsek jako sedmadvacátá.

Nyní čeká naše slalomářky Evropský pohár v rakouském Obdachu, kde se 4. – 5. února ve dvou slalomech utkají nejen o body do EP, ale také o kvalitní FIS body. Startovat budou také naše juniorky Klára Pospíšilová a Tereza Nová. Pro obě dvě mladé závodnice to bude v Evropském poháru premiéra. 

Výsledky slalomu Světového poháru v Mariboru najedete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině