Skvělá Dubovská! V Saalbachu zakončila sezonu jedenáctým místem

Skvělá Dubovská! V Saalbachu zakončila sezonu jedenáctým místem

3 min 56 s

Slalomářská elita se v sobotu dopoledne střetla v rakouském Saalbachu v rámci finále Světového poháru. Martina Dubovská, jediná česká zástupkyně, se díky výbornému druhému kolu nakonec umístila na skvělém 11. místě.


V prvním kole šla z nevýhodné pozice, jelikož na trať vyjela až jako 21. Na sjezdovce již bylo poznat, že jsou v ní rýhy a prohlubně. Dubovská sice chybovala, což se odrazilo na tempu a rytmu, nicméně ne natolik, aby si odstřelila šance ve druhém rundě. Do cíle nakonec dojela se ztrátou necelých tří vteřin na první Annu Swennovou-Larssonovou, které bylo naměřeno 53,1 sekundy.

 

„V prvním kole moje jízda nebyla povedená. Ve druhé a třetí části jsem nepodala úplně dobrý výkon a dvacáté místo nebylo ideální. Věděla jsem, že budu mít dobrou trať do druhého kola. Řekla jsem si, že do toho půjdu naplno,” říkala po závodě. 

 

V kole druhém Dubovská naplno využila pevnější trati přesně tak, jak říkala. Kromě toho jí pomohlo to, že těsně před ní jela Neja Dvorniková. Ta totiž jela famózně, a tak když Dubovská měla srovnatelné mezičasy, bylo jasné, že je zaděláno na parádní výsledek. 

 

Jak šlo druhé kolo dál, posouvala se česká závodnice v pořadí nahoru. Pomohl i fakt, že hned šest závodnic druhé kolo nedokončilo.

 

Druhé kolo zajela Dubovská s časem 58,5s, tedy jako druhá nejlepší z celého startovního pole. Lepší byla jen zmiňovaná Dvorniková. I díky tomu se posunula hned o devět příček, a tak nakonec slavila konečnou 11. pozici. 

 

V konečném pořadí Světového poháru ve slalomu se Dubovská umístila na 24. pozici se 113 body.

 

„Dala jsem do toho všechno a myslím, že se mi to celkem podařilo. Škoda jen pár setinek, ale završení sezony nejlepším výsledkem je super. Chtělo to určitě top ten, ale musím být ráda za jedenácté místo,” zakončila.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

 

Foto: Zoom AgencyPomoc Ukrajině