×
SKIINTERKRITÉRIUM 2016 - legendární žákovské závody se konají již tento víkend

SKIINTERKRITÉRIUM 2016 - legendární žákovské závody se konají již tento víkend

19.01.2016

Jeden z největších světových závodů žákovských kategorií ve sjezdovém lyžování – Skiinterkriterium v Říčkách v Orlických horách čeká již 54. ročník. Své časy porovnají lyžaři z různých zemí ve věkové kategorii U 14 a U 16.

Samotné závody proběhnou v sobotu a v neděli 23. – 24. ledna ve Ski centru v Říčkách v Orlických horách. Dle podaných přihlášek se diváci mohou těšit na mladé lyžaře ze zemí jako je Rusko, Litva, Velká Británie, Turecko a samozřejmě Česká republika. 

Svátek „mladého“ sjezdového lyžování začne už v pátek večer a to první poradou organizátorů s vedoucími výprav, rozlosováním startovních čísel a zahajovacím ceremoniálem v hotelu Říčky. V sobotu lyžaři porovnají své síly - v tomto případě časy - ve slalomu a v neděli ve slalomu obřím. Po každém dni budou ihned vyhlášené výsledky. Zakončení závodů proběhne také v hotelu večírkem na rozloučenou.

„Dle aktualizovaných informací máme přihlášených již 6 reprezentačních výběrů. Závodu se podle toho budou odvíjet. Podle minulých výsledků a statistik budou opět v popředí mimo našich českých závodníků určitě Slovinci, Slováci, Poláci, Rusové, ale také může opět uspět někdo z Velké Británie, Holandska nebo Lotyšska. Pokud opět přijedou Švédové a Němci tak se určitě objeví na stupních vítězů,“ předvídá ředitel závodu Jaroslav Křístek. Na prezenční listině však je Česká republika, Slovensko, Bělorusko, Rusko, Turecko Makedonie a nově Bosna a Hercegovina má zájem na účasti taktéž.

Technickým delegátem pro letošní rok je Janez Dekleva ze Slovinska, který v Česku byl už v roce 2006, 2010 i 2013. „Pro mě, jako ředitele závodu je to dobrá volba. Janez dělá ředitele stejného závodu ve Slovinsku Škofja Loka. Dbá a kontroluje dodržování FIS pravidel, včetně bezpečnosti závodu. Pokud ale vše běží dle lyžařských pravidel, časového plánu a nejsou žádné protesty tak mě do řízení závodu zbytečně nezasahuje,“ říká s úsměvem Jaroslav Křístek. 

Přípravy ve středisku jsou dva týdny před začátkem závodu v plném proudu a organizační výbor dělá maximum pro další úspěšný ročník tradičního závodu.

Program 54. ročníku Skiinterkriteria:

Pátek 22. 1. 2016

do 15:00 – příjezd účastníků a prezence

19:00 – porada vedoucích a losování (hotel Říčky)

20:00 – slavnostní zahájení (hotel Říčky)

Sobota 23. 1. 2016

9:00 – slalom, 1. kolo kategorie U 16 a U 14

12:00 – slalom, 2. kolo kategorie U 16 a U 14

19:00 – vyhlášení výsledků prvního dne 

Neděle 24. 1. 2016

9:00 – obří slalom, 1. kolo kategorie U 14

11:45 – obří slalom, 1. kolo kategorie U 16

14:00 – obří slalom, 2. kolo kategorie U 16

Ihned po ukončení závodů – vyhlášení výsledků druhého dne.

18:30 – Večer na rozloučenou

Záštitu nad závodem převzali:

Prezident svazu lyžařů ČR Lukáš SOBOTKA, hejtman pardubického kraje Martin NETOLICKÝ, hejtman královehradeckého kraje Lubomír FRANC, starosta města Ústí nad Orlicí Petr HÁJEK, starosta obce Říčky v Orlický horách Jaroslav KUCHTA, ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, předseda České unie sportu Miroslav JANSTA a ministr obrany Martin STROPNICKÝ. 

(AH)

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři